להבת קודש

להבת קודש

 

כביטאון לציבור ימני תורני בעירנו חריש השוכנת בתפר יהודים ושאינם יהודים, בימים אלו מתנהלת  מסע הסברה להעצמה יהודית בקרב הציבור, שבועון חריש פנה לאחד מהפעילים הותיקים למניעת התבוללות בארץ ישראל אשר בין היתר מפעילים סניף מקומי בחריש בניהולו של איש החסד יוני בן זיקרי עם פעילות על שהופכת כל אבן בכדי להעצים ולחבר עוד משפחה יהודית אל שורשיה.

ביקשנו ראיון עם הסניף המקומי והם הפנו אותנו למנוע של כל הפעילות הזאת, בנצי גופשטיין

מייסד ארגון להב"ה למניעת התבוללות בארץ הקודש, איש חברון.

את הראיון עם בנצי גופשטיין, מייסד ארגון להב"ה, ערכנו באמצעות הטלפון עקב מגבלות הקורונה. אך מהר מאוד התחושה נעשית קרובה וחמימה מתמיד והשיחה בינינו הולכת ומעמיקה.

*שלום וברכה בנצי. חלק מהקוראים שלנו שמעו על ארגון להבה ועל פעילותך מכלי התקשורת השונים, אך לא באמת מכירים את פועלו של הארגון לעומק. בימים האחרונים אתם שוב בכותרות . מה זה בעצם ארגון להב"ה?*

"להב"ה הוא ארגון שהקמתי יחד עם אשתי ענת לפני יותר מעשר שנים. להב"ה זה למעשה ראשי תיבות של 'למניעת התבוללות בארץ הקודש'. בפעילות למען עם ישראל, החלטתי שאני מקדיש את מירב המאמצים שלי למאבק בתופעה הזו, שכבר מזמן הפכה למכת מדינה. אנו עוסקים בפעילות הסברה נרחבת, כדי למנוע את הקשר בין היהודייה לערבי, שאלו רוב מקרי ההתבוללות בישראל, אך כמובן מסייעים רבות גם למי שנפלו לקשרים עם גוים. הארגון ממשיך את פעילות הארגון 'יד לאחיות', שהקים מורי ורבי הרב מאיר כהנא הי"ד שבימים אלו חל יום השנה להסתלקותו. אנו חרטנו על דגלנו את הססמא: "במסירות ובאהבה נגן על כל יהודיה". ואכן, כדי להיאבק היום בהתבוללות במדינת ישראל, צריך הרבה מסירות. המשטרה והפרקליטות מנסים להשתיק אותי ולהצר את צעדינו, ולא מזמן הוגש נגדי כתב אישום בעוון 'גזענות', בגלל התבטאויות שלי נגד התבוללות. זה לא יעזור להם – "כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ". אף אחד לא יכבה את הלהבה".

*במהלך התחקיר המקדים הבנתי שבשונה ממה שמוצג בתקשורת שמדובר בארגון אלים וגזען, מסתבר שביום יום אתה עוסק בחסד שמתחיל בפעולות למניעת התבוללות וממשיך בחלוקת סלי מזון, תוכל להרחיב?*

"בתקשורת אכן אוהבים להציג אותנו כך. זה כמובן רחוק מאוד מהאמת. אני משתדל להמשיך את דרכו של הרב כהנא, שאמר "אני לא שונא ערבים, אני אוהב יהודים". סדר היום שלי מורכב מפגישות עם המטפלות שלנו, שנותנות תמונת מצב על הבנות שאנו מלווים, משיחות טלפון עם בני המשפחה של הבנות, ומעיסוק אינטסיבי בפעילות הסברה. כל הזמן אנו חושבים איך להתריע, כדי למנוע את המקרה הבא. בנוסף, אנו מחזיקים במספר דירות מסתור למי שהפסיקו את הקשר עם בני זוגן שאינו יהודי. אנו דואגים להם לכל הצרכים שלהן: אוכל, מים, חשמל, בגדים, ומקום מגורים, לצד טיפול נפשי במידת הצורך, וליווי מתאים".

*ספר לי היכן מתמקדת פעילותכם בארץ ועל הסניף בחריש?*

"בארגון רשומים מעל 10,000 מתנדבים בכל הארץ, ויש לנו רכזים כמעט בכל עיר, מאילת ועד קרית שמונה, שמקיימים פעילות שוטפת. בחריש, יש לנו את הרכז משה בן זיקרי התותח, שהוא אחד מעמודי התווך של הארגון, וזכה להציל כבר עשרות בנות מקשרים עם ערבים".

*יש סיפור של הצלה שתוכל לשתף את הקוראים שלנו משהוא חם מהשטח?*

"ביום שישי לפני שבועיים. בבית התחלנו להתארגן לבואם של הילדים והנכדים, בהכנת הבית ובבישולים לשבת, ופתאום הגיעו לאשתי שני טלפונים, בזה אחר זה: שני מקרים שונים – אמא לשני ילדים מאיזור ירושלים, ובחורה נוספת מהצפון, שרצו לעזוב את בעליהן

באופן מיידי, לאחר תקופה ממושכת בה שמרו איתנו על קשר. פיקוח נפש והצלת נפשות, כמובן, דוחים הכל. מרגע קבלת שני הטלפונים, התבצעו עוד עשרות שיחות, וחצי שעה לפני כניסת השבת, התבשרנו ששני החילוצים עברו בשלום; בזכות יהודים טובים, הנשים חולצו, והועברו לדירות המסתור של להב"ה".

*האם יש רבנים שמכוונים את הארגון ואת הפעילות הקדושה?*

"כמובן. הארגון זוכה לברכתם ותמיכתם של גדולי ישראל בהם הרב הגאון דוב ליאור, הרב יהודה קרויזר, הרב שמואל אליהו, ועוד רבנים רבים נוספים. אנו נועצים בהם לא אחת. אשרינו שזכינו לגדולי ישראל כאלו שמוכנים להניף את דגל האמת האלוקית ללא מורא, ולא חוששים מהמלעיזים עליהם".

*מה אתה יכול לספר לנו על הקשר האישי שלך עם הרב כהנא זצ"ל?*

"הרב כהנא הוא מורי ורבי. הוא אחד המנהיגים הגדולים שקמו לעם ישראל בדורות האחרונים. למדתי אצל הרב בישיבת הרעיון היהודי בירושלים במשך שנים רבות, וזכיתי שהוא יהיה זה שיחתן אותי ואת אשתי ענת. הרב בירך אותנו בחופה בברכה שגרמה ללא מעט אנשים להרים גבה: "שלא יהיה לכם נחת בעולם בזה". זו ברכה המבוססת על הנאמר במדרש חז"ל על הפסוק "וישב יעקב בארץ מגורי אביו", הדורשים את הפסוק כך: "ביקש יעקב ליישב בשלווה – קפץ עליו רוגזו של יוסף. אמר הקב"ה: לא דיין לצדיקים מה שמתוקן להם לעולם הבא, אלא שמבקשים ליישב בשלווה בעולם הזה?" בחסדי השם זכינו שברכת הרב התקיימה בנו, ואנו משתדלים לחיות חיים מלאים בעשייה למען עם ישראל".

*בימים אלו אתה סופג ביקורת מארגוני השמאל הקיצוני וארגונים רפרומים. איך חיים עם זה?*

"חיים עם זה מצוין, כי הם למעשה מתווים את הדרך שלי, ומסמנים לי שאני נמצא בדרך הנכונה. כשהרפורמים וארגוני השמאל הקיצוני נלחמים בי ומנסים להשתיק אותי, אני יודע שאני עושה משהו נכון. ביום שבו הם יפסיקו – אני אצטרך לבדוק את עצמי".

*מה הטיפ שלך לקוראים שלנו בכדי שאצלנו זה לא יקרה?*

"הכי חשוב זה למנוע מהילדים, ובעיקר מהבנות, ככל הניתן, להגיע לחיכוך עם אינם יהודים בעיקר בסביבת עבודה משותפת. שם נוצרים רוב קשרי ההתבוללות, גם במשפחות הכי טובות. בנוסף, לשמור על קשר טוב עם הילדים, לדבר איתם, בעיקר עם הבנות, על הסכנה, להסביר להם על בעיית ההתבוללות, ולהעמיק בקרבם חינוך לגאווה יהודית בדרך ה'.

*לסיום אנו לפני שבת בראשית ואיך אתה עוצר מכל המרוץ הזה בשבת ?*

"שבת זהו זמן המנוחה היחיד שיש לנו, למרות שלא אחת, במקרים של פיקוח נפש, נאלצנו לפעול גם בשבת. אנו משתדלים להקדיש את הזמן למשפחה, וללמוד יחד סביב השולחן את פרשת השבוע וזו מילוי מצברים לכל הפעילות בששת ימי המעשה"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה