להקדים מדרשה למכה// בנצי גופשטיין

להקדים מדרשה למכה// בנצי גופשטיין

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

 

להקדים מדרשה למכה

אחת מהמטרות העומדות בראש סדרי העדיפויות שלנו בארגון להב"ה, היא להעניק את הטיפול המניעתי; כלומר, להצליח למנוע את קשר ההתבוללות עוד לפני שהוא מתחיל להירקם; ועל פי המשל הידוע: במקום להקים בית חולים מתחת לגשר ההרוס, כמו בחלם, לתקן את הגשר, ככל יכולתנו. זהו למעשה גם שמו של הארגון, להב"ה – למניעת התבוללות בארץ הקודש.

 

אולם היות והגשר שממנו נופלות בנות רבות להתבוללות הוא ארוך מאוד ומלא שברים והריסות בחלקים כה רבים, לא ניתן לתקנו לחלוטין. מה שכן אפשר לעשות, הוא לזהות מהם המקומות המועדים ביותר לפורענות, ולפעול לתיקון בגזרתם.

 

נגיף ההתבוללות לא פסח על אף מגזר בישראל, ופגע גם במשפחות הטובות ביותר, משכבות סוציואקונומיות גבוהות. בדרך כלל זה קורה כך: בנות רבות, הלומדות במיטב המוסדות הציונים דתיים והחרדים, נושרות ממסגרות הלימודים בעקבות קשיים מסויימים. הנערות הללו יוצאות לרחוב, מסתובבות באיזורים מפוקפקים, ומחפשות אחר ריגושים. ערבים מכל הגילאים מנצלים את אותן בנות, שלא מבדילות בין ניצול לאהבה, ונופלות ברשתם.

 

על מנת להעניק מענה לתופעה, אנו מקימים בימים אלו מדרשה מיוחדת, בחווה חקלאית בפאתי קרית ארבע. המדרשה פותחת את שעריה בפני בנות בין הגילאים 17-25, שלא מצאו את מקומן במסגרת לימודית רגילה, כאמור, ורוצות להשתלב במקום חם ואוהב, בדגש על ליווי אישי לכל אחת ואחת, ומציאת המסגרת המתאימה עבור כל בת באופן ספציפי. כמו כן, המדרשה מיועדת גם עבור בנות דתיות שהשלימו את חוק לימודיהן, וחדורות בתחושת שליחות ומוטיבציה לתרום לעם ישראל, על מנת להעניק לכלל הבנות את התחושה כי הן נמצאות במסגרת בריאה וטובה, מקבלות יחס שווה ואינן נחשבות כ"חריגות".

 

מטרת המדרשה היא בראש ובראשונה לשקם את אותן בנות, ולהעמיק בקרבן את אהבת העם והארץ, באמצעות לימוד תורת ארץ ישראל, וחיבור למסורת ולשורשים הלאומיים.

 

הלימודים במדרשה יתקיימו חמישה ימים בשבוע, ותיערך בה שבת מדי שלושה שבועות. ייחודה של המדרשה הוא כי לצד לימודי קודש המותאמים לרמתן של הבנות, תתקיים בה פעילות חקלאית מדי יום, עבודה בחוות חיות הנמצאת במקום, סדנאות אומנות, וסדנאות להעצמה אישית. המעוניינות להירשם, לרשום את חברותיהן או בת משפחה, מוזמנות ליצור קשר עם אילה במספר 054-3407258, או עם נחמה במספר 054-5988710.

 

נציין כי עד כה לא בחרנו שם למדרשה, הקורמת עור וגידים בימים אלו. מי שמעוניין להציע שם ולהקדישו לעילוי נשמת מישהי הקרובה אליו (אמא, סבתא וכד'), ולהיות שותף איתנו בהצלת נפשות, ובהקדמת תרופה למכת ההתבוללות, מוזמן ליצור איתי קשר בהקדם במספר 052-8693848.

שבת שלום.

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה