לחצות את הקווים 

 לחצות את הקווים 

לחצות את הקווים
היא למדה באולפנא ועשתה שרות לאומי. אחר כך למדה במכללה רצתה להתקדם בחיים.נערה רגילה ילדה טובה  ממשפחה טובה. כשהיתה סטודנטית עבדה עם ערביים  ושם נחשפה לעולם אחר. היא החלה להכיר את השפה הערבית ואת הדת המוסלמית. החיים שלה השתנו מהקצה אל הקצה. היא התרחקה מהחברה הטבעית שלה ורעתה  בשדות זרים.
הרבה אנשים ניסו לדבר איתה, ניסו לדבר להבין ולבדוק כיצד זה קרה. אך היא בשלה מתרועעת יום יום עם ערבים. היא השתנתה מאוד היא התנתקה מהעולם היהודי התעניינה באסלאם.
היא החלה ליצור קשרים וירטואלים עם ערבים במדינות אויב. הקשר הוירטואלי  החליף קשרים נורמלים והיא התנתקה מהעולם החיצון.  זה לא נגמר בקשר ברשת. היא נסעה מספר פעמים לטורקיה שם נפגשה עם חברים.  בטורקיה  זה המרכז של האסלם הקיצוני וארגוני טרור.
משפחתה מלאת כאב וחסרת אונים משפחתה ואינה יודעת כיצד להתמודד עם המצב המוזר הזה.  הם מבינים כיצד זה קרה ואיך  בת שקיבלה את החינוך הטוב ביותר תגיע למצב הזה. הם פוחדים וחוששים לגורלה של הילדה הם ניסו הכל אך הילדה בשלה. כשהיא  נסעה לטורקיה הם חששו מאוד
ופנו לרשיות למשטרה לשב"כ למשרד החוץ.
ושם לא התרגשו במיוחד.
הוריה חיים בסבל מתמשך במצב של חוסר תקוה. ומתפללים ומצפים לישועה.

השבוע התבשרנו על נערה אחרת שחצתה את הגדר ועברה לסוריה. מדינת ישראל לא חסכה מאמצים ובמסירות רבה השיבה את הנערה הביתה. ערבות הדדית היא החוסן של עם ישראל.
כולם מדברים  על המחיר שמדינת ישראל שילמה עבור הנערה שהוחזרה מסוריה.
השאלה המשמעותית היא איך נערה שקיבלה חינוך יהודי טוב, חוצה קו אדום מסכנת את עצמה  ועוברת  את כל  הגבולות האפשריים.
בכלל מדובר  מדובר במצוקה נפשית. אדם במצוקה מתקשה להבחין בין טוב ורע הוא לא יכול להתמודד עם המציאות הקשה פונה לעיתים להתנהגות מסכנת.
קושי רגשי גורם להתכנס פנימה אדם  ולהשתבלל בתוך עצמו להתנתק מהסביבה או  לברוח הכי רחוק שאפשר. גם סמים ואלכהול היא בריחה מהמציאות.
הרס עצמי בדרך כלל בא על רקע של טראומה מורכבת. במצבים כאלו אסור לשפוט צריך להושיט יד ולסייע במה שאפשר.
לצערנו  לא מדובר בנערה יחידה שבחרה לישון עם האויב, אלא בתופעה כואבת ומפחידה שדורשת תשומת לב.‏
במשך שנים אנו בארגון להב'"ה מתריעים על ההשלכות  והמורכבות של ההתבוללות, אך מדינת ישראל בוחרת לטמון את הראש באדמה ומתעלמת מההשלכות ההרסניות של הקשר האסור.
לצד העבודה של הוצאה מהכפר ושקום אנו מנסים להבין כיצד זה קורה במטרה למנוע את המקרה הבא. לצערנו התופעה כבר אינה בקצה ובנות טובות נופלות ועלינו מוטלת המצווה לא תעמוד על דם רעך.

פורסם בעלון השבת "גילוי דעת".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה