ליל שבת: צעירה בסיכון רצה מאלון מורה לשכם

ליל שבת: צעירה בסיכון רצה מאלון מורה לשכם

ליל שבת: צעירה בסיכון רצה מאלון מורה לשכם

חודש וחצי אחרי שפרסמנו אירוע דומה – שוב צעירה בסיכון מגיעה לפאתי שכם. חיילים תפסו אותה. להב"ה: "אם הרשויות לא יתעוררו זה יגמר חלילה ברצח"

כ"ט טבת תשפ"ב

שוב: צעירה יהודיה בסיכון גבוה הגיעה לפאתי שכם. האירוע התרחש בליל שבת. הצעירה מירושלים, אודותיה כתבנו בקול היהודי לפני כחודש וחצי והתרענו על מצבה החמור, הגיעה בליל שבת לשער הישוב אלון מורה ובשלב מסוים פתחה בריצה לכיוון שכם. כח צבאי תפס אותה והיא הועברה למשטרה.

עוד קודם לכן ביום שישי בצהריים הבחינה עובדת ארגון להב"ה בצעירה כשהיא במחסום חיזמה. הצעירה התלוננה כי הוכתה בידי שוטרים פלסטיניים לאחר שנכנסה לשכם והועברה לידי הרשויות הישראליות, אירוע שלא קיבלנו לו אימות מגורם רשמי.

בלהב"ה ניסו להציע לה עזרה אולם כפי שהתברר שוב ושוב בשנים האחרונות, הצעירה אינה מודעת למעשיה והיא סירבה והודיעה כי היא בדרכה שוב לשכם. הודעה על כך הועברה לרשויות, ובליל שבת אכן הגיעה הצעירה לאלון מורה ורצה לשכם.

אירוע דומה התרחש לפני כחודש וחצי, אז בשעות הערב ירדה הצעירה מטרמפ בישוב אלון מורה והחלה לצעוד ברגל לכיוון שכם, וזאת לאחר ששוחחה טלפונית עם ערבים בטרמפ בו נסעה. חיילים איתרו אותה באזור עין כפיר ועיכבו אותה תוך שהיא מתנגדת ומשתוללת. בהמשך לאחר סאגה של מספר שעות העבירו אותה שוטרי משטרת אריאל לירושלים למרכז חירום במרכז העיר שמלווה אותה בשנים האחרונות. עוד התברר כי יום קודם לכן שהתה ביריחו ונפגעה בידי ערבים.

בעקבות הפרסום בקול היהודי מונתה בשבועות האחרונים אחראית מטעם עיריית ירושלים לצעירה, אולם היא ממשיכה להגיע למצבי קיצון. ביום שלישי האחרון איתרו אותה בנצי וענת גופשטיין מארגון להב"ה בכביש סמוך לכוכב יעקב כשהיא הולכת באמצע הכביש. לאחר דין ודברים היא הסכימה שיסיעו אותה לירושלים.

בלהב"ה מסרו לקול היהודי: "אם הרשויות לא יתעוררו זה יגמר חלילה ברצח. חייבים להוציא במיידי החלטת שופט על אשפוז להצלת חיים".

הצעירה מגיעה ממשפחה קשה ומפורקת ואין לה כל תמיכה. מגיל צעיר מאוד היא מנוצלת באופן קשה, בעיקר בידי ערבים ממזרח ירושלים שמספקים לה סמים ופוגעים בה באלימות קשה. אולם נראה כי בחודשים האחרונים רף הסיכון שאליו הגיעה הצעירה עולה מדרגה, והדאגה לחייה הפכה לממשית יותר.

לקול היהודי נודע כי לפני מספר חודשים אותרה הצעירה בידי עובד נוער בגוש עציון כשהיא חבולה בכל חלקי גופה. בשבוע שעבר דיווחו חיילי מילואים כי הצעירה נראתה באזור א-ראם צפונית לירושלים, גם כאן כשהיא עם סימני חבלות. בעקבות כך היא הוכרזה כנעדרת במחוז ירושלים והמשטרה חיפשה אותה עד שאותרה במהלך הלילה.

בזמן פרסום הכתבה הקודמת נמסר לנו ממשרד הרווחה והביטחון החברתי: "מדובר בצעירה שמוכרת לרווחה מזה שנים רבות ושהתה בעבר במסגרות של הרווחה. מכיוון שכיום מדובר בבגירה ועצמאית לא ניתן לכפות טיפול בצו של בית משפט. יחד עם זאת, הגורמים המקצועיים במחוז ירושלים יקיימו ישיבה ביחד עם עמיתיהם מהעירייה כדי לבדוק פעם נוספת כיצד ניתן לסייע".

עיריית ירושלים נמסר לקול היהודי: "הצעירה מוכרת ומטופלת שנים רבות על ידי גורמים ושירותים רבים בקהילה, ובהם עמותות, קצין נוער וגורמי רווחה ברשות המקומית ובמשרד הרווחה. לאורך השנים, נבנו עבורה אין ספור תכניות בשיתוף כל גורמי הטיפול המעורבים, בהתאם לצרכיה ורצונותיה ומתוך מטרה לייצר עבורה הגנה ומעטפת טיפולית תומכת. לדאבוננו, בשל היענות חלקית מצדה, היכולת לקדם את שיקומה מוגבלת.  גורמי הטיפול בקהילה ממשיכים גם היום לשלב זרועות ולהציע לה מענה בקהילה, אך כאמור שיקומה מותנה בשיתוף פעולה מצידה. באשר לעניין מינוי אפוטרופוס, הרי שכל עוד אין קביעה של גורמים רפואיים מוסמכים ולא קיים לכך תוקף חוקי, אין אפשרות לכפות על הבחורה להשתלב בתוכניות הטיפול המוצעות לה."

 

פורסם ב"הקול היהודי" >> https://www.hakolhayehudi.co.il/item/security/%D7%9C%D7%99%D7%9C_%D7%A9%D7%91%D7%AA__%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%A8%D7%94_%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F_%D7%A8%D7%A6%D7%94_%D7%9E%D7%90%D7%9C%D7%95%D7%9F_%D7%9E%D7%95%D7%A8%D7%94_%D7%9C%D7%A9%D7%9B%D7%9D

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה