מאמר עוין מעיתון הבוגדים: למה להב"ה לא מחוץ לחוק?

מאמר עוין מעיתון הבוגדים: למה להב"ה לא מחוץ לחוק?

מאמר עוין מעיתון הבוגדים: דעות- הארץ

חתונתם של מורל ומחמוד היתה החתונה המתוקשרת ביותר בארץ בשבועיים האחרונים. לא כי אחד מהם הוא סלב, ולא כי החתונה הכילה אפקטים מיוחדים. מה שהעלה אותה לכותרות היתה החלטתו של להב״ה, ארגון ימני קיצוני הפועל, להגדרתו, ״למניעת התבוללות בארץ הקודש״, להתלבש על החתונה של הזוג הצעיר, כי הכלה יהודייה והחתן ערבי. בלהב״ה החליטו שזו סיבה מספיק טובה להשבית את השמחה.

אבל כדי להבין היטב את הסיטואציה, צריך להבין מיהו ארגון להב״ה באמת. הארגון חוזר ומפרסם את משנתו, המטיפה לשנאת ערבים בישראל תוך הפחדה והסתה על בסיס גזעני. המסר של הארגון הוא שהערבים הם אויבי ישראל, ומגע עמם יגרום לאסון ולחטיפת בנות יהודיות לכפרים ערביים. כך, למשל, מפרסם הארגון כרוזים שקוראים שלא להעסיק ערבים, ומגייס בני נוער באמצעות הקמת קבוצות ווטסאפ שמטרתן לדווח היכן נצפים זוגות מעורבים כדי להגיע ולהתערב בכוח להפרדת הזוגות, כפי שעולה מפניות שהגיעו ללשכתה של יו"ר מרצ, זהבה גלאון.

יתר על כן, בכתבה מעוררת צמרמורת שפירסם העיתונאי אוהד חמו בערוץ 2 בדצמבר 2013, הובאו קטעי וידיאו מחתונת בתו של בנצי גופשטיין, מנהיג ארגון להב״ה ובעבר תלמידו של מאיר כהנא, שבה נראים פעילי הארגון חוגגים בשמחת הבת כשהם עוטים על פניהם מסכות לבנות, ומנופפים בסכינים לצלילי ריקוד יהודי-משיחי ״זכרני נא״, המבטיח נקמה באויב. בין אורחי החתונה נראו גם אנשי ״לה פמיליה״, וכן פעילי נוער הגבעות הנמצאים תחת מעקב שירותי הביטחון. מאוחר יותר בכתבה נשאל גופשטיין מה היה קורה לו היה מגלה שבין עובדי אולם השמחות היה גם ערבי. גופשטיין השיב כשהוא מצולם ומתועד, בלי בושה: ״אם היה פה מלצר ערבי, הוא לא היה מגיש את האוכל אלא מחפש בית חולים קרוב״.

בשאילתה שהגישה גלאון לפני כחודש לשרת המשפטים, ציפי לבני, שאלה גלאון: ״האם הנושא נמצא בטיפול משרדך? ואם לא – אילו צעדים בכוונת משרדך לנקוט נגד הארגון, אשר מטרותיו המוצהרות מסיתות לגזענות ולאלימות ופעולותיו האלימות הפכו ליומיומיות?״. לבני ענתה כי התלונות נגד פעילות הארגון הועברו ללשכת המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים הנמצא בפרקליטות המדינה, והן "מטופלות במשולב על ידי גורמי אכיפת החוק. מעבר לזה אין ביכולתי להוסיף״.

גם גורמי אכיפת החוק וגם מקבלי ההחלטות מודעים לבעייתיות שבפעילות הארגון, ובמקרים מסוימים אף סולדים ממנה. אז אם הכל כל-כך ידוע וברור, למה משרד המשפטים מתמהמה ולא מוציא את להב״ה מחוץ לחוק? הרי בהתבוננות מקרוב אפשר לראות בין שורות חבריו, לא בתחתית הפירמידה כי אם בראשה, את תלמידיו של הרב כהנא ואנשי ארגון ״כ״ך״, שהוצא כבר לפני שנים מחוץ לחוק והוכרז כארגון טרור. בין השמות הבולטים, שמלווים את בנצי גופשטיין, פעיל כ"ך בעצמו בעבר, ניתן לראות גם את איתמר בן-גביר, ברוך מרזל, ופעילים נוספים המכונים בשמות קוד וכינויים, בשל אופי פעילותם והמעקב הביטחוני המתקיים אחריהם.

הפגנת הנגד שקיימו ביום ראשון עשרות יהודים וערבים מחוץ לחתונה של מורל ומחמוד היתה מעצימה וחשובה, וכל מי שנכח בה הרגיש את הצורך הדחוף לגונן על הדמוקרטיה ולהכריע את הגזענות, אך האוויר הנפיצה יצרה מצב אבסורדי שבו כמאה מפגיני שמאל מוקפים בכמאה שוטרי מג״ב ומשטרת ישראל. בערך שוטר על כל מפגין. כל זה בנוסף לעשרות השוטרים שביצרו את הכניסה לאולם האירועים, כדי להבטיח את שלומם של הכלה, החתן ואורחיהם. עד כדי כך מסוכנים הפעילים של להב"ה. וכך, חתונה בישראל בשנת 2014 מתקיימת תחת אבטחה כבדה בשל הפחד מארגון קיצוני ומשיחי, ואפילו המשטרה ובית המשפט עומדים כנועים למול המצב.

מה עוד צריך לקרות כדי שמישהו יתפכח ויכבה את האש שלהב״ה מבקשים להצית.

דרור מזרחי, ממארגני המחאה נגד ארגון להב״ה מול חתונתם של מורל ומחמוד. חבר הנהלת מפלגת מרצ

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה