מבצע חובק עולם להצלת אשה יהודיה וילדיה

מבצע חובק עולם להצלת אשה יהודיה וילדיה

מבצע חובק עולם להצלת אשה יהודיה וילדיה

בהתייעצות עם גורמי המקצוע והרב שמואל אליהו, הוחלט שבצעד יוצא דופן, ולשם שמירה על האישה וילדיה, נשלח אותה לחו"ל

לפני חודש פרסם הרב שמואל אליהו הודעה יוצאת דופן, בה הוא חשף, שיענה לטלפון מאירגון להב"ה – אפילו בשבת. הוא ציין, שמדובר כרגע על מקרה מיוחד של הצלת נפשות, שארגון להב"ה עוסק בו. הרב אמר, שהוא מעורב בפרטי המקרה, אך לא ניתן כרגע לחשוף עוד פרטים. עכשיו, לאחר חודש, אפשר לשפוך בזהירות קצת אור על המקרה המדובר.

קיבלנו במוקד של להב"ה קריאת חירום מאישה בהריון עם שני ילדים, שזועקת לעזרה מאחד הכפרים בדרום הארץ. כמובן, שכרגיל במקרים מעין אלה, צוות שלנו הביא את האישה לאחת מדירות המסתור שלנו, ושם התחלנו טיפול שיקומי.

עד כאן מדובר במקרה שגרתי, מהסוג שכמעט בכל שבוע מגיע לידינו, ואנו מטפלים בו כמיטב יכולתנו.

אבל המקרה הזה היה שונה. האישה החלה לקבל בדרכים שונות איומים על חייה, על חיי משפחתה ועל חיי ילדיה. מבדיקה שערכנו התגלה, כי אכן מדובר באחת ממשפחות הפשע הגדולות מהדרום המופקר, ולמשפחה הזאת יש עבר עשיר של חיסול על רקע 'כבוד המשפחה'.

כמובן, שהבטחנו לאשה ולילדיה שאנחנו נשמור עליה ולא יארע לה כל רע אצלנו, אבל הפחד שיתק את האישה. וכך, בכל מקום שאליו הגיעה, פחדה שהבעל מחכה לה שם. כשהצעתי לה לפנות למשטרה, היא גיחכה: "משטרה? היה לי מחסן נשק אצלי בבית, המשטרה ידעה, והם לא עשו כלום. אתה חושב שעכשיו הם יעשו משהו?". האמת, שלא ידעתי מה לענות לה. "האבסורד הגדול, שאני צריכה להתחבא, והוא מסתובב חופשי", אמרה לנחמה, העובדת שלנו, בדירת החירום. גם לנחמה לא הייתה תשובה.

בהתייעצות עם גורמי המקצוע והרב שמואל אליהו, הוחלט שבצעד יוצא דופן, ולשם שמירה על האישה וילדיה, נשלח אותה לחו"ל. הצעד הראשון היה להסיר ממנה את צו איסור היציאה מהארץ. כמעט בכל מקרה בו אנחנו מטפלים, הבעל הערבי דואג לרשום את כל החובות על שם אשתו היהודיה, כאשר הוא נשאר ללא שום חובות. וזאת יש לדעת, כי המקרה הזה מתחילתו, לווה כל העת בחסדי שמים מעבר לרגיל. ממש ראינו כיצד הקב"ה עוזר לנו על כל צעד וצעד. בכל פעם כשחשבנו שאין מוצא והכל ירד לטמיון, הקב"ה מצא לנו פתרון.

תוך ימים בודדים, הצלחנו לגייס עשרות אלפי שקלים לביטול איסור היציאה, ואז היינו צריכים למצוא בחו"ל קהילה שתיתן לה בית חם ואוהב, דבר לא פשוט לתכנן מהארץ. אבל גם כאן ראינו נסים, ופגשנו בחו"ל אנשים נפלאים, בעלי מסירות נפש מדהימה, שלקחו חסות על האישה וילדיה. לאחר שמצאנו את המקום המתאים למגורים בחו"ל, פנינו למתווך יהודי ששמע את הסיפור. הוא מצא לה דירה, והחליט לעזור במימון העלות שכר הלימוד של הילדים בגנים ובבית הספר, למשך שלושת החודשים הראשונים.

הרבה נסים ראינו בסיפור הזה, וכך נפתחה דירת חרום של להב"ה גם בחו"ל. כמובן, שההוצאות עוד רבות: חינוך יהודי לילדים, אוכל, אנשי מקצוע שיעזרו למשפחה, ועוד. אבל הצעד הראשון במבצע הושלם בהצלחה.

פורסם בעלון השבת "מצב הרוח"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה