מהבריחה ממרוקו עד לברית המילה

מהבריחה ממרוקו עד לברית המילה

א', יהודיה מצרפת, נישאה למוסלמי במרוקו. לאחרונה הוברחה משם עם בתה כשהיא בהריון. היום נערך לתינוק ברית מילה. תיעוד נוגע ללב.

חזקי עזרא, פרסום ראשון: כ"ד בטבת תשע"ב, 19/01/12 21:15

 

א' היא בת 33, בת למשפחה יהודית מצרפת, שם למדה בבתי ספר יהודים עד גיל התיכון והמשיכה את לימודיה באוניברסיטה. לאחר קבלת התואר היא עבדה בצרפת בסיוע לילדים מחינוך מיוחד. בגיל 28 היא נסעה למלון במרוקו במסגרת מחנה קיץ של המוסד בו עבדה.

במרוקו הכירה א' בחור מוסלמי מקומי, שעבד במלון בו הם שהו. לאחר שחזרה לצרפת המשיך הבחור המוסלמי לחזר אחריה. בעקבות כך, לאחר חצי שנה, היא נסעה שוב למרוקו לבחור המוסלמי, ששכנע אותה להישאר ולהתגורר איתו.

את התקופה הראשונה לחייהם היא מתארת כגן עדן, אך לאחר שהיא הרתה החלו הלחצים והמכות. בשלב הראשון, הוא התעקש והכריח אותה להתחתן איתו בשגרירות הצרפתית (על מנת שיוכל לקבל אשרת כניסה לצרפת). בכל תקופת ההיריון היא הייתה כלואה בבית, בכפר שלו, ללא יכולת לצאת מהכפר. לאחר שסירבה לדרישתו להתאסלם גברה האלימות כנגדה, עד כדי כך שהוא שבר דלת של ארון על גבה.

לקראת הלידה היא לא הייתה מוכנה ללדת בכפר. בעלה שלח אותה ללידה בצרפת בליווי בני משפחתו שישמרו עליה. אלא שבאותה תקופה אמה כבר עלתה לארץ ישראל ולא היה לה במי להיעזר.

לאחר הלידה החזירו אותה בני משפחת הבעל לכפר במרוקו. בכל אותה תקופה בה שהתה בכפר, היא דיברה עם אמה דרך האינטרנ, אך לא סיפרה לה על העובר עליה, כיוון שהייתה בטוחה שהאם לא יכולה לעזור לה. על מנת לכסות על הסימנים מהמכות היא היתה משוחחת עם האם עם משקפי שמש לעיניה.

לאחר שנה הרתה בשנית, כמובן שהפעם שלא ברצונה. באותו שלב היא סיפרה לאמה על הייסורים העוברים עליה, אך האם עמדה חסרת אונים ולא ידעה לאן לפנות.

לפני כחודש, התקיים באשדוד כנס לדוברי צרפתית של הרבנית ברנס מעמותת 'חמלה'. בכנס ישבה האם ובכתה. מארגני הכנס פנו לאם בכדי לשמוע את המעיק עליה וכך נגלה הסיפור.

יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, מספר ל'ערוץ 7' על החילוץ: "בבדיקות מקיפות עם אנשים שלנו ואנשים מהקהילה היהודית ממרוקו, נוצר איתה קשר. חיכינו לשעת כושר. בחסדי שמים, כאשר בעלה יצא מהכפר, נשלח רכב וחילץ את האישה כשהיא בהריון בחודש התשיעי ואת בתה בת השנתיים. לאחר מתן שוחד רב הצליחו להעלותה יחד עם בתה בת השנתיים לטיסה לספרד. מספרד הגיעה בסוף טוב לארץ  ישראל בחג החנוכה. ביום רביעי שעבר בלילה נולד לא' בשעטו"מ בן זכר. מכיוון שהמשפחה נמצאת במצב כלכלי קשה אנו סיפקנו ומספקים את כל צרכי המשפחה וההגעה לארץ".

"היום בשעה טובה ערכנו את הברית בירושלים ושמו בישראל אהרון חיים".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »