מה עושים במחנה הקיץ של להב"ה?

מה עושים במחנה הקיץ של להב"ה?

בלהב"ה מסכמים חמישה מחנות קיץ בהם למדו חניכים בגבעות השומרון הגנה עצמית, מאבק בהתבוללות ובמיסיון והשתתפו בסדנאות משפטיות.

שמעון כהן , כ"ו באב תשע"ו 30/08/16 07:57

 

מתרגלים בלהב"ה

מתרגלים בלהב"ה

צילום: להב"ה

היום הסתיים המחנה החמישי של ארגון להב"ה בקיץ. המחנה התקיים במקביל, מחנה אחד לבנות והאחר לבנים.

המחנות התקיימו בגבעות יהודה ושומרון "על מנת להקנות לנוער גאווה יהודית ואימוני קרב מגע", מספרים המארגנים.

במחנות ניתנו שיעורים והרצאות בנושאי המלחמה בהתבוללות ובמיסיון על ידי ברוך מרזל ומנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין. החניכים למדו על דרכי שכנוע ושפת גוף ובמקביל הועברו סדנאות משפטיות בנושא הזכויות של חופש הביטוי על ידי עורך דין איתמר בן גביר ונועם פדרמן.

מארגני המחנות מספרים כי "בחודש האחרון התקיימו חמישה מחזורים שכל אחד מהם כולל קבוצה של כעשרים צעירים כשהמטרה היא חינוך לאהבת ארץ ישראל והמולדת". אחד ממשתתפי המחנה מצוטט כקובע כי "כאן מקבלים ערכים של אהבת ישראל ומלחמה בהתבוללות".

בנצי גופשטיין, יו"ר להב"ה, מסכם ואומר: "המטרה של המחנות להקים בני נוער עם גאווה יהודית שידעו להגן על עצמם ועל האחיות שלהם. אני שמח שיש בני נוער שבמקום לבלות מול המחשב באים ללמוד אהבת ישראל".

בתגובה לפרסום הבוקר ב'ידיעות אחרונות' ולפיו מדובר בקייטנת הסתה שבה מלמדים איך להיאבק בכוחות הביטחון, אמר גופשטיין כי "הכותרת מסיתה נגד מחנה שנועד לאהבת ישראל, הגנה על בנות ישראל וחינוך לשירות בצה"ל – מעולם לא אמרנו שיש להיאבק בכוחות הביטחון ואנחנו אוהבים את צה"ל אך נגד חקירות אלימות של השב"כ".

עו"ד איתמר בן גביר מתייחס גם הוא למחנות, "ארגון להב"ה צריך לזכות בפרס ישראל. בחוץ לארץ מדינת ישראל משקיעה מליונים של מאבק בהתבוללות ואילו כאן בישראל יש לנו את ארגון להב"ה הפועל במסירות נפש – צריך לתת לבנצי גופשטיין את פרס ישראל על המפעל העצום שהקים".

מקור: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/329107

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה