מורים ערבים גם בישיבות התיכוניות

מורים ערבים גם בישיבות התיכוניות

התוכנית לשילוב מורים ערבים במערכת החינוך מתוכננת גם בבתי הספר הדתיים ובישיבות התוכניות. התלמידים לא מתכוונים לשתף פעולה.

ישי קרוב, פרסום ראשון: א' באב תשע"ג, 08/07/13 20:52

התוכנית של משרד החינוך לשלב מורים ערבים בבתי הספר היהודים, צפויה לגלוש גם למוסדות החינוך הדתיים.

בחוזר שכתבה סמנכ"לית משרד החינוך, גילה נגר, היא הסבירה על התכנית, "שילובם של מורים אלה בבתי ספר יהודיים המתקשים למצוא מורים במקצועות מסוימים, הינו בעל הגיון רב מבחינה חינוכית, חברתית וכלכלית. מהלך כזה יבטיח כי התלמידים יזכו למורים טובים, יממש את ההשקעה הרבה של המדינה בהכשרתם של מורים אלה, יחסוך משאבים להכשרה או הסבה של מורים חדשים וכן יתרום לשילובם של אזרחי המדינה הערבים ולחיי שיתוף של כלל התושבים במדינת ישראל".

איש חינוך בציבור הדתי סיפר כי קיבל לאחרונה מייל אישי ממשרד החינוך, בו הובהר כי הכוונה היא להכניס מורים ערבים גם במוסדות החינוך הדתיים.

בעקבות כך יצא ארגון להב"ה בעצומה עליה חתמו עד עתה כבר 500 תלמידים. בעצומה כתבו התלמידים לשר החינוך, "אנו החתומים מטה, תלמידים ותלמידות תיכון מכל רחבי הארץ, מבתי ספר ממלכתיים וממלכתיים דתיים. מצהירים שלא נשתתף במפגשי נוער יהודי וערבי, וכן אנו לא מוכנים שילמדו אותנו מורים ערבים".

התלמידים ציינו כי בכל מוצאי שבת "אנחנו אומרים בהבדלה 'המבדיל בין ישראל לעמים' – עם ישראל הוא עם סגולה וכל מפגש עם גויים יוביל חלילה להביא לטמיעה והתבוללות ולהמיט אסון לעם ישראל. אין מקום בבתי הספר למורים שלא מצהירים נאמנות לעם ישראל וארץ ישראל, אנחנו חושבים שעל בתי הספר לחנך ליהדות ולציונות, ואנחנו בטוחים שהמורים הללו לא יחנכו לערכי יסוד אלו".

מנכ"ל ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, מסר בתגובה כי "אין לנו ספק שהמפגשים בין יהודים לערבים יביאו לנישואי תערובת, ושר החינוך לא יוכל להגיד ידי לא במעל. אנחנו קוראים לשר לחזור בו מהדבר הרע הזה. עם ישראל ייחודו בהבדלה בין ישראל לעמים, וכל ערבוב יביא לאסון".

 

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/258817

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה