מחיר ההתבוללות: נחטף לעזה בהיותו ילד וכעת הורשע בעבירת ריגול

מחיר ההתבוללות: נחטף לעזה בהיותו ילד וכעת הורשע בעבירת ריגול

מחיר ההתבוללות: נחטף לעזה בהיותו ילד וכעת הורשע בעבירת ריגול

ראמי היה ילד כשנחטף בידי אביו הערבי לרצועת עזה. 30 שנה חלפו, והילד היהודי שהפך לבוגר, ביקש להתגורר עם אמו בתל אביב. בחמאס ניצלו זאת ו"גייסו" אותו כמרגל. רמי לא ריגל בפועל, אך הוטל עליו עונש מאסר

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ח סיון תש"פ – 08:47 10/06/2020

שלוש שנות מאסר בכלא נגזרו על רמי, או ראמי עאמודי, לאחר שהודה במסגרת עסקת טיעון בעבירה של מגע עם סוכן חוץ.

מדובר על אדם שביקש לעבור מרצועת עזה, בה התגורר עם אביו, לתל אביב, וזאת מכוח 'איחוד משפחות'. בשלב הזה יצר ארגון הטרור חמאס קשר עם אותו אדם וגייס אותו לשירותיו, במטרה שיאסוף מידע מישראל ויעבירו לארגון הטרור.

זה אמנם נראה כמו סיפור ריגול די רגיל, אך מאחוריו מסתתרת פרשייה כואבת של התבוללות.

ראמי עמודי יוצא מרצועת עזה ונפגש עם אמו (צילום מסך מכתבת חדשות 12)

בת יהודיה שנשאה לפני שנים רבות לערבי, שלימים עזב אותה ועבר להתגורר ברצועת עזה, כשהוא חוטף עימו את בנו, ראמי. כל זאת לפני כ-30 שנה.

הבן, ראמי עאמודי, הוא כאמור יהודי לכל דבר ועניין, שגדל רוב ימיו בחאן יונס שרצועת עזה.

לאחר שאמו יצרה עמו קשר מחודש, ובסיוע ארגון יד לאחים הנלחם בהתבוללות, הצליח רמי לצאת מרצועת עזה ולהתגורר עם אמו בתל אביב.

גם בשב"כ ובפרקליטות הסבירו כבר מההתחלה כי ראמי לא ביצע אף פגיעה בפועל בבטחון ישראל. מלבד הסכמתו לבצע את הסיוע לחמאס בשעה שיצא מהרצועה, לא עשה דבר. את המכשיר המוצפן שקיבל מארגון הטרור בכדי להעביר את המידע, ניפץ ראמי עוד הרבה לפני שנעצר.

באותה העת, ארגון הטרור חמאס גייס לשירותיו מרגל נוסף, רג'ב דכה. כאן מדובר בערבי שאמו, ערבייה גם היא, מחזיקה בתעודת זהות כחולה ומתגוררת בלוד. משכך, הצליח גם הוא לעבור ללוד מהרצועה, מכוח 'איחוד משפחות'.

רג'ב, ביצע בפועל ריגול עבור ארגון הטרור חמאס והעביר אליהם מידע, בעוד כאמור שראמי לא עשה דבר.

"עוד לפני תפיסתו קילל את הסוכן, שבר את הטלפונים ואת כרטיס הסים וניתק כל קשר ולא עשה כל דבר שפגע בפועל במדינה כפי שגם התביעה הודתה" אמרו עורכי דינו של ראמי, עו"ד איל בסרגליק ועו"ד רז מורגן. "לכן הוטל על מרשי העונש הקל ביחס לחומרת העבירה, שהינה עונש מאסר דו ספרתי".

מקור: הקל היהודי https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/מחיר_ההתבוללות__נחטף_לעזה_בהיותו_ילד_וכעת_הואשם_בעבירת_ריגול

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה