מיסיונרים – החוצה!

מיסיונרים – החוצה!

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

 

מיסיונרים – החוצה!

לא אחת עמדתי בטור זה על סכנות המיסיון, והתפשטותו ברחבי ישראל.

האמת היא שצרת המיסיון היא איננה חדשה, והיא קיימת כבר עשרות שנים: מדובר בתופעה רחבת היקף במימדיה, כאשר על אף שאנו חיים במדינת ישראל, המוגדרת כמדינה יהודית – אף אחד מראשיה, לדורותיה, לא השכיל לטפל בבעיה הזו כראוי.

הבעיה הזו נמצאת בכל מקום: מדי יום מתקבלים לפחות שני דיווחים במטה למלחמה במיסיון של ארגון להב"ה, על מיסיונרים שמשוטטים באיזורים מרכזיים (למשל, תחנה מרכזית בירושלים) ברחבי הארץ ומנסים לשדל יהודים, כולל קטינים, לצרוך את החומרים המיסיונריים. החומרים המיסיונריים הללו נחזים להיות טקסטים בהם מוצגים דברי תורה, או טענות מדעיות, אך לאחר רפרוף ועיון קל בתוכנם, מובן כי מדובר בחומרים מיסיונריים מובהקים, שמטרתם לשכנע את הקוראים בהם להאמין ביש"ו ולהתנצר.

 

אך עיקר הצרה נמצאת באינטרנט, ברשתות החברתיות. שם, יכולים ארגוני המיסיון, הממומנים במאות מיליוני דולרים, לפעול ללא הגבלה, ככל העולה על רוחם: הם מפיצים עשרות ומאות סרטונים בפייסבוק, באינסטגרם, ביוטיוב, בטיקטוק ולמעשה בכל פלטפורמה דיגיטלית אפשרית, כדי ללכוד כמה שיותר אנשים ברשתם. ובזמן שפייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק ויוטיוב חוסמות במהירות הבזק כל חשבון חדש של ארגון להב"ה בשל מאבקנו בהתבוללות, התכנים המיסיונריים ממשיכים לצוד עוד ועוד יהודים תמימים שחייהם נהרסים.

 

ואיפה מדינת ישראל ורשויות אכיפת החוק? ובכן, סעיף 368-א' לחוק העונשין קובע מפורשות כי "המשדל קטין, בפנייה ישירה אליו להמיר דתו, דינו מאסר שישה חדשים". אז אכן, על פי פסיקת בית המשפט אסור לאתרי אינטרנט המסווגים ככאלה המיועדים לילדים לאפשר פרסום של תכנים מיסיונריים. בשאר הרשתות החברתיות המגבלה הזו לא חלה, אולם אין חולק על כך כי מדובר בצעד חשוב.

 

אולם לא זוהי הנקודה המרכזית: גם לו היו גורמי אכיפת החוק נכנסים בעובי הקורה ואוכפים את החוק הקיים נגד המיסיון ביתר שאת, זה לא היה מספיק. במדינה היהודית, שהוקמה לאחר כמעט 2,000 שנות גלות, אסור לאפשר לממשיכי דרכם של מחוללי האינקוויזיציה לפעול, ולתרץ זאת באמתלות על "דמוקרטיה". עם כל הכבוד, כל יהודי הגולה שעלו ארצה בתהליך הגאולה שאנו זוכים לו בימינו, לא התפללו באדיקות מידי יום לשוב לארץ ישראל כדי להקים מדינה דמוקרטית. הם חלמו על מדינה יהודית. אסור לנו להפר את החזון שלהם, שהוא החזון של כולנו.

ומכאן, ערב מערכת הבחירות, אני קורא לחברי הכנסת המכהנים, ולמתמודדים בבחירות – אלו המגדירים עצמם יראי שמיים: הצהירו קבל עם ועדה כי בכנסת הבאה תיאבקו במיסיון, ותפעלו לחקיקת חוק שיוציא אותו כליל מישראל. לשם כך אתם נבחרים, לשם כך אתם מחוקקים. מלאו את שליחותכם נאמנה.

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה