מי לחץ לבטל הרצאה של גופשטיין בבן גוריון?

מי לחץ לבטל הרצאה של גופשטיין בבן גוריון?

ber

מי לחץ לבטל הרצאה של גופשטיין בבן גוריון?
יו"ר ארגון להב"ה הוזמן להרצאה באוניברסיטה כדי "לשבור סטיגמות" אך כמה ימים לפני המועד המתוכנן היא בוטלה בשל "תגובות קשות", כפי שכתבה לו רכזת תוכניות המנהיגות. האוניברסיטה: הביטול – משיקולי לו"ז
אלישע בן קימון ושחר חי פורסם: 05.11.15 , 10:41

אוניברסיטת בן גוריון ביטלה הרצאה מתוכננת של יו"ר ארגון להב"ה, בנצי גופשטיין, חמישה ימים לפני המועד המתוכנן. באוניברסיטה טוענים כי הביטול נבע מאילוצי לו"ז, אולם ההתכתבות בין הצדדים, שהגיעה לידי ynet, חושפת תמונה אחרת לגמרי, שעיקרה "לחצים מגבוה" שהופעלו נגד קיום הרצאתו.ופשטיין, שעומד בראש ארגון ימין קיצוני, הוזמן על ידי רכזת תוכניות מנהיגות של האוניברסיטה להרצות על פועלו. בין היתר היא כתבה לו: "נשמח מאוד אם תסכים לבוא ולדבר עם הסטודנטים על פועלך באופן כללי. נדמה לי שהסיקור התקשורתי אינו משקף מהימנה את הדברים, ואנו רוצים לתת לך במה כדי לשבור מעט סטיגמות בקרב הסטודנטים שלנו".

ההרצאה נקבעה ליום ראשון הקרוב. ההתקשרות בין הצדדים התקיימה באמצעות הודעות, שבאחת מהן כתבה הרכזת: "רציתי להזהיר אותך שרבים בקהל אינם אוהדים אותך. למרות זאת, התחייבנו לשמור על כבודך ולנהל שיח מכובד". בהודעה נוספת ששלחה, היא כבר הודיעה לגופשטיין על הביטול: "אני נאלצת לבקש סליחה. לאור התגובות הקשות אנו נאלצים לבטל את ההרצאה, זה לא בידי. לצערי זה כבר בדרגים גבוהים ממני".

גופשטיין אמר בתגובה לביטול כי "עצוב מאוד שאלה שמדברים תמיד בעד חופש הביטוי, ונותנים במה למחבלים

ושונאי ישראל, מפחדים לשמוע יהודי שמדבר בעד עם ישראל, ארץ ישראל וחיילי צה"ל. כנראה הם לא סומכים על כושר השיפוט של הסטודנטים ומפחדים שהם ייחשפו לאמת. יש הרבה מקומות שלא מפחדים שאליהם אני מגיע".

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר בתגובה: "אמנם תוכננה הרצאה במסגרת התוכנית "פעילי ציבור". המפגש שתוכנן להתקיים בשבוע הבא בוטל בשל מגוון שיקולי לוחות זמנים ותוכן, וכך גם ההרצאה"

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה