מלחמה בהתבוללות היא לא גזענות, היא יהדות!

מלחמה בהתבוללות היא לא גזענות, היא יהדות!

מלחמה בהתבוללות היא לא גזענות, היא יהדות!

דפיקות עזות על דלת הבית, הבן שלי קורא לי "כנראה היה פיגוע", אנחנו יורדים בבהלה למטה ושומעים צעקות.

בנצי גופשטיין , ו' בחשון תשע"ח 26/10/17 09:00

 

יום ראשון 5 בבוקר, דפיקות עזות על דלת הבית, הבן שלי קורא לי "כנראה היה פיגוע", אנחנו יורדים בבהלה למטה ושומעים צעקות: "משטרה, פתחו את הדלת או שאנחנו פורצים" פתחתי את הדלת, עשרה שוטרים פורצים לביתי מחרימים לי את הטלפון כדי שלא אתקשר לעורך הדין שלי איתמר בן גביר.

מול פני מוצג צו חיפוש "בעוון הטרדה ואיום על בחורה" מחרימים את כל המחשבים והטלפונים שבבית, לאחר מכן מגיעים למשרד וגם שם מוחרמים מחשבים, פלאפונים, מצלמות ואפילו סוכריות של להבה שמחולקות לבנות עם פתק "אל תצאי עם מחמוד בהתחלה הוא חמוד לאחר מכן שיעבוד".

השוטרים בליווי אנשי שב"כ מצליחים אפילו לגלות ולהחרים דף המכיל רשימה של בנות יהודיות היוצאות עם ערבים. בהמשך אותו הדף מהווה ראיה חשובה וסודית המוגשת בדרמטיות לשופטים.

בזמן הנסיעה לירושלים דובר המשטרה מוציא הודעה לתקשורת על 15 חשודים שנעצרו בעקבות חקירה סמויה של המשטרה והשב"כ, על רקע תקיפות של ערבים, האשמה שלא הופיעה אצל אף אחד מהעצורים, ועל, שימו לב: " פעילות מאורגנת למניעת התבוללות…ואף זוהו ניסיונות מצד חברי הארגון להרחיב את פעילותו" רח"ל.

מגיעים למשרדי הימ"ר בירושלים, אלה שאמורים לטפל בפשיעה החמורה של ירושלים, ושם החוקר בסבר פנים קשוח שואל אותי מתי פעם האחרונה שהייתי בקניון מלחה בירושלים, כשאמרתי לו שאני לא זוכר ושיש לי מקומות יותר טובים להסתובב בהם, הוא שולף שם של בחורה ומאשים אותי שהלכתי לאותה בחורה ואמרתי לה: "לא טוב שאת יוצאת עם ערבים", "סבא וסבתא שלך בשמיים מאוד עצובים על זה" ולא זה אלא אפילו נתתי לה בסיום השיחה ספרון שכתוב עליו "התיקון הכללי".

עניתי לשוטר שלצערי זה לא הייתי אני אבל אני מוכן להודות בדברים האלה כי זה בדיוק מה שהייתי אומר לבחורה אם הייתי יודע שהיא יוצאת עם ערבי ואין בכך שום עבירה. החקירה הסתיימה, הקצין מודיע לעורך הדין שלי איתמר בן גביר שככל הנראה משחררים אותי.

אבל כנראה שזה לא התאים לתוכניות של מפקדי המשטרה, שדואגים לכותרת בעיתון "הארץ". מגיע אלי קצין ומבשר "החלטנו לעצור אותך להביא אותך לפני שופט להארכת מעצר", מסתכל בחקירה שהיתה ואומר לחוקר "תחקור אותו על עוד דברים שיהיה בשר". מכניסים אותי לחקירה נוספת והפעם  באשמת: "קשירת קשר לביצוע פשע". מוצג לי המסמך שנתפס במשרד המכיל רשימה של יהודיות שיוצאות עם ערבים ואני מוצף בשאלות מי כתב, למה, למי, איך זה הגיע למשרד?

עניתי את התשובה הפשוטה לצערי יש לי אלפי שמות של בנות שיוצאות עם ערבים, אנחנו מנסים לשכנע אותן, לעיתים מצליחים ולעיתים ממשיכים לנסות. כשההורים של אותן בנות פונים למשטרה הם נתקלים בתשובה :"מצטערים אין לנו מה לעשות" ולכן הם פונים אלינו ואנחנו מהווים בשבילם אוזן קשבת ומנסים לעזור להם להשיב את הבת הביתה.

החוקר לא מתייאש ומציג בפני הודעת טלגרם מקבוצה בשם "אומרים לא להתבוללות" שמבקשת להסביר לערבי בצורה חוקית מדוע אסור לצאת עם יהודיה… שאלתי נו ואיך זה קשור אלי. ואז נאמר לי שמי שכתב את זה הוא פעיל להבה ולא יכול להיות שפעיל עושה משהו ואני ולא מודע לזה.

בערב אני מובא באזיקי ידיים ורגליים לפני שופט. ושם אני מוצג כראש ארגון פשע הנלחם בהתבוללות ומוצגים לשופט חומרים סודיים ובניהם אותו מסמך שנתפס במשרד. נציג המשטרה, דתי מאחת ההתנחלויות מתפתל בתשובות לעורך הדין איתמר בן גביר ומנסה להסביר ללא הצלחה את הבעייתיות באמירה לבחורה שלא טוב שהיא תצא עם ערבי.

עו"ד איתמר בן גביר חושף את הסיבה האמיתית למעצר: בג"ץ של התנועה הרפורמית, אלה המעודדים נישואי תערובת, כנגד היועץ המשפטי לממשלה בקריאה להעמיד אותי לדין, הרי גם לפני שלוש שנים היו מעצרים מתוקשרים של פעילי להבה וגם אז מההר לא יצא אפילו עכבר, שום כתב אישום לא הוגש, המדינה ביקשה ארכה מבג"ץ לשבוע הבא, עכשיו הם יכולים להגיד הנה אנחנו עדיין חוקרים את ארגון להבה ומנסים לעשות הכל כדי להפסיק את פעילותו.

השופט יוצא להפסקה ובסיומה מודיע שיש רק חשד קלוש נגדי שלא מצדיק מעצר ומשחרר אותי, אך שוב המשטרה בהוראה מלמעלה מחליטה לערער לבית המשפט המחוזי.

למחרת, לאחר יום שלם של ציפיה במרתפים של בית המשפט המחוזי בירושלים במקום שלא מכבד שום חוק של זכויות אדם, אני מובא שוב לשופטת שמורה לשחרר אותי וחוזרת על האמירה שמדובר בחשד קלוש בלבד.

האם בעקבות המעצר אפסיק לפעול למען בנות ישראל? ודאי שלא, המניעות והמעצרים רק יחזקו אותנו בהמשך הפעילות, רק ביום שבו שהיתי במעצר קיבלנו למעלה מעשרים בקשות לעזרה לבנות, התנועה הרפורמית והקרן החדשה שוב נחלו מפלה במלחמתם כנגד ארגון להבה.

מלחמה בהתבוללות היא לא גזענות, היא יהדות! ואני מצפה לשמוע קול ברור המגנה את הניסיון להלחם בארגון להבה, שהרי הם לא נלחמים רק בי אלא ביהדות, באמירה הברורה "ברוך שלא עשני גוי"

ואם אתם תשתקו היום, ולא תרצו להזדהות עם הקיצוניים. בשבוע הבא במוצאי שבת לאחר שתכריזו "המבדיל בין קודש לחול, בין אור לחושך, בין ישראל לעמים" תצפו לדפיקות עזות בדלת ולמעצר בעוון "גזענות".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה