מנע מגפה מנחלתך

מנע מגפה מנחלתך

מנע מגפה מנחלתך // ענת גופשטיין

אני מרגישה שמאז שעשיתי את ההשבה ליהדות, אני לא לבד, ה' איתי בכל צעד שאני מתקדמת. אמרה לי אשה שהתאסלמה וחזרה ליהדות. היא הייתה כל כך רחוקה המירה את דתה אך שבה וחזרה ליהדות. אז היא לא הבינה את המשמעות של ההתאסלמות, עשתה את זה בעקבות החבר שלה, שאמר לה שבשביל להתחתן צריך להתאסלם. היא ידעה שיהודי תמיד נשאר יהודי . רק שהתפכחה מהקשר הלא טוב שהיה לה. הבינה עד כמה היא הלכה רחוק, רחוק מדי. היא עזבה את הקב"ה את העם שלה ואת משפחתה ועכשיו שהיא אמא לילדים. יש לה אחריות הבנה וראיה שונה של העולם שמסביבה.
אני זוכרת אותה שהיתה צעירה היא כל כך רחוקה ולא מחוברת שדיברנו הרגשתי שהיא לא מבינה על מה אני מדברת.
היא בכלל לא הבינה את המשמעות של להיות חלק מעם ישראל. והיום היא מרגישה כל כך קרובה לה' ומרגישה שזו זכות גדולה להיות שייכת לעם ישראל.
ליהודי יש את היכולת לרדת עד עפר ולעלות עד הכוכבים.
הכח המניע שדוחף אותנו למעלה הוא האמונה ובטחון בה'. להכיר בגדולתו והנהגתו בעולם, לחיות את הנוכחות של הקב"ה בכל אורח חיינו. ההכרה בקב"ה וביסוד הבחירה החופשית שה' נתן לנו היא זאת שנותנת לנו את הכח להתגבר על החולשות הדחפים והחטאים. להזדכך ולהתקרב לה' כי קרוב ה' לכל קוראיו לכל אשר יקראונו באמת.

ביום הדין כולנו ניצבים לפני ה' התורה מדברת אל כולם כל אחד והתשובה שלו בעם ישראל והקבה דן כל אחד לפי דרגתו ולפי מעשיו.
ביום הדין יום בו נגזר דיננו לפני ה' נמליך את הקב"ה על העולם ובעיקר על עצמנו נתפלל מנע מגפה מנחלתך את מגיפת הקורונה ומגיפת ההתבוללות.

פורסם בעלון השבת גילוי דעת.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה