מעלה אדומים סוערת: "ערבי בן 25 ויהודיה בת 16"

מעלה אדומים סוערת: "ערבי בן 25 ויהודיה בת 16"

מעלה אדומים סוערת: "ערבי בן 25 ויהודיה בת 16"

עדויות רבות במעלה אדומים על הטרדת נשים ונערות בידי ערבים. מאבטחים: "הידיים שלנו כבולות – מדובר גם על חיילות. הם אומרים: אנחנו הולכים לבחורות שלכם"

כ"ג אב תשפ"א

ברחבת המתנ"ס של מעלה אדומים התכנסו ביום חמישי האחרון הורים מודאגים רבים שעוקבים זמן לא מועט אחר תופעת כניסת ערבים ובדואים אל שטח עירם במטרה לחפש בנות צעירות בגני המשחקים.

לצד ההורים המודאגים התייצבו גם רבני העיר, הרב כ"ץ והרב נגארי. אולם מלבד סיירת ההורים שהבטיחה להיכנס לתמונה, למקום הגיע גם יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, מה שגרם סוף סוף למשטרת מעלה אדומים להתעורר ולהגיע בכוחות מתוגברים. "אנחנו במעלה אדומים עם רבני העיר והרבה יהודים שאכפת להם", כתב גופשטיין בחשבון הטוויטר שלו. "גם מלא שוטרים שבדרך כלל לא רואים אותם בשטח…".

ואכן קבוצות הפייסבוק של התושבים היו בתקופה האחרונה כמרקחה. סיפורים, עדויות ותמונות על התופעה הנרחבת מחד ואזלת היד מאידך של אנשי הביטחון שאמונים על שלומם של התושבים.

הבולטים ביותר היו פוסטים שכתבו תושבים שעבדו באבטחה בעיר ותיארו אזלת יד של המשטרה מחד, וכבילת ידיים של המאבטחים מאידך, מאחר והם אינם מורשים לפעול מול אותם צעירים ערבים.

"המשטרה שחררה אפילו בלי לעדכן את ההורים"

"הייתם רוצים לדעת שהבת שלכם בת ה-16 חוזרת ב-4 בבוקר עם בן מיעוטים ברכב?", כתב אחד המאבטחים. "אני רוצה לשתף אתכם בתופעה שהתחזקה לאחרונה. אנחנו בתור מאבטחים במעלה אדומים נתקלים בכל משמרת לילה לפחות בחמישה בני מיעוטים עם צעירות ממעלה אדומים, וכשאני אומר צעירות אני מדבר עם על חיילות וגם על ילדות בנות 16,17. צריך לעצור את התופעה הזו! קחו לדוגמא היום בלילה, רכב שעצרנו לביקורת ובתוך הרכב צעיר בן 25 ממזרח ירושלים ולידו נערה בת 16! הזמנו משטרה להמשך טיפול והמשטרה שחררה אפילו בלי לעדכן את ההורים! ושלא נדבר על זה שאני עוצר מישהו ושואל אותו לאן הוא הולך והוא עונה לי "לבחורות שלכם"!!! אבל בתור מאבטחים פה הידיים שלנו כבולות ואין לנו מה לעשות. צריך למגר את התופעה הזו כמה שיותר מהר לפני שיהיה מאוחר מדי".

"תושבים יקרים! אנחנו מול תופעה בעיר שלנו שאף אחד לא מצליח להעביר, אבל גם אף אחד לא קם ועושה משהו", כתבה מי שהציגה עצמה כמאבטחת לשעבר באחת הכניסות לעיר. "בני מיעוטים מסתובבים פה חופשי בגני שעשועים, מטרידים בנות בהליכות, חותכים בכבישים, ומציקים/מפחידים ילדות. כל האחריות פה נזרקת על מאבטחים בכניסה כי כולנו פה משלמים דמי שמירה".

"אני רוצה לחדד משהו, בתור מאבטחת פה לשעבר ובתור אחת שהחברים שלה וגם אלו שלא עדין עומדים ושומרים בכניסות… שיהיה מובהר שהם חושבים כמונו, גם הם שונאים את העובדה שאחותם מפחדת לצאת מהבית כי טרנזיט של בני מיעוטים רודפת אחריה בזמן שהיא עושה הליכה בחושך. אבל ההבדל הדק שהם גם סובלים אותכם התושבים וגם את המשטרה שאסרה עליהם לבדוק מולם את התעודות הכחולות, כן כן מה שאתם קוראים כרגע".

"נניח עכשיו רכב של בני מיעוטים נכנס בכניסה ואין לו מה לחפש בעיר שלנו, וזה חבורה של צעירים שגם יכול להיות להם כוסות של אלכוהול ביד ושלא נראה שהם באו לעשות קניות בסופר, נגיד את זה ככה. זה לא מעניין את המשטרה ולא אף אחד אחר, להם המאבטחים אין שום זכות לבדוק אותם כי אין חשד ממשי לטענת משטרת מעלה אדומים".

"אז אם באמת אכפת פה למישהו ובאמת חשוב לכם לשמור על הילדים שלכם – הילדים של כולנו. פוסטים פה לא מה שישנה את המצב תעשו רעש. תפנו לגורמים הנכונים תגיעו לדרגות שצריך מול המשטרה מול הצבא. לא פעם ולא פעמים מצאנו בכניסות רכבים עם אלות/סמים/חפצים חדים. לטענת המשטרה זה לא התפקיד של המאבטחים. ואני אצטט: אתם פה למנוע פח"ע'. אז אם באמת למישהו פה אכפת בואו לא נזרוק את כל האחריות על המקום הכי נוח. ובוא נפעל באמת לשינוי".

אל תגידו לי זה לא יקרה!

הפוסט של המאבטחת עורר הדים והורים החליטו לפעול כנגד חוסר היכולת של המאבטחים להגן על העיר. אחד האבות כתב בקבוצה קהילתית: "הורים יקרים, הסטטוס הזה קודם כל בשבילכם, היום בערב לקחתי את ילדתי הקטנה לגן משחקים הגדול, מול תחנת דלק דור אלון ב-07. קשה היה לי להתעלם מהמתרחש בגן. לראשונה ראיתי מספר בחורים ערבים בגן, להערכתי בני 22-25, לא הבנתי מה הם עושים פה, אבל אחרי שהסתכלתי שוב ושוב ראיתי מספר נערות בנות 12-14 בערך, מצחקקות להנאתן בגן".

לפוסט הזה מצרף האב תמונה של שני ערבים על נדנדה אחת ובסמיכות אליהם, שתי קטינות על נדנדה נוספת. "לא היה לי צל של ספק שהחבר'ה המוזכרים פה הגיעו בכדי לנסות ולהגיע לאותן בנות. אותם בחורים שמו לב שאני לא מרפה מהם וערני לגבי המתרחש תוך כדי שאני עם הטלפון מנהל שיחה, הם שוחחו בינהם והחליטו לעזוב את המקום כנראה שחששו…".

"השאלות שלי לגורמי הביטחון בעיר, האם מותר להם להכנס לכאן? האם יש מישהו שבודק שמדובר על אזרחי ישראל? והאם בכלל השומרים בכניסות השונות של העיר שמים לב לנכנסים לעיר?!?".

בסיום דבריו פנה האב להורים: "שימו לב לילדים שלכם שבטח עכשיו בימי הקיץ מסתובבים עד השעות הקטנות של הלילה".

בפוסט נוסף שפורסם, כותבת אחת מתושבות העיר: "בחור ערבי מסתובב בפארק הנוער לבדו. אנחנו קבוצת נשים שעושות ספורט והוא ניראה לי חשוד.. פניתי אליו בשאלה מה מחפש בפארק, לאחר שראיתי אותו מצלם נערה שישבה במרחק מה. הוא גימגם אבל בסוף הסביר שהוא מתקין מיקלחונים. שאלתי ומה למיקלחונים ולפארק? ענה שמחכה לסחורה שאחיו יביא מהמישור להעמיס ברכב".

"המשכנו בספורט שלנו אבל העיניים שלי עליו. הבחורה נעלמה. אחרי כחצי שעה שהוא ישב על הגשר, הופיעה בחורה ניגשה אליו והיו שניהם בדרך לרכב שלו. רצתי לתיק שלפתי מצלמה ורצתי אליהם… הבחורה ברחה לגשר. הוא ברח לרכב. כשראה שאני מצלמת יצא שוב אלינו בטענה שהיא הביאה לו קבלות. הוא הלך אחרינו וניסה להסביר, אמרתי לו שלא יסתובב כאן ועדיף שילך כי עם בחורות שלנו הוא לא יתעסק. אמהות יקרות תישמרו על הבנות שלכן. תסבירו על ערבים שבאים לצוד.. אל תגידו לי זה לא יקרה!".

בעקבות הפניות הרבות של ההורים בכל מדיה אפשרית וחוסר השקט בעיר, התקיימה בסוף השבוע ישיבה של הנהגת ההורים העירונית,  בנושא הסתובבות של ערבים מיישובים סמוכים בפארקים, צילומי נערות והפצת התמונות וניסיון ליצור קשר עם ילדים, החליטו בהנהגת ההורים להירתם למשימה ולשתף פעולה עם סיירת הורים. אלא שאם המשטרה אינה מתירה למאבטחים לפעול בסוגיה, קשה להאמין שלסיירת ההורים יהיו סמכויות אפקטיביות.

יש לציין כי מלבד סוגיית הטרדת נשים ונערות, האווירה המתוחה והסתובבות ערבים בעיר מביאות גם לאירועי אלימות.

ארגון חוננו דיווח בשבוע שעבר על תושב מעולה אדומים שהותקף בצורה קשה לפני כשלושה שבועות בידי ערבים.

ארבעת התוקפים, הפילו אותו לרצפה והחלו להכותו "מכות רצח", בבעיטות בפניו ובכל גופו, יידו לעברו שני סלעים ופגעו ברכבו, שברו את מראת הרכב וניפצו אותה. המותקף הזמין את המשטרה, ולדברי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, "אל מול פני השוטרים, המשיך התוקף לנסות לפגוע במרשי, והשוטרים עצרו אותו".

כתוצאה מהתקיפה סבל התושב מכאבים בגבו, בפניו, ברגליו ועוד. הוא נחבל בעין ימין וברכו התנפחה, ונזקק לטיפול רפואי במרכז 'טרם'.

המשטרה עדכנה את עו"ד בלייכר בדבר מעצר חשודים, כולם קטינים, והגשת כתבי אישום נגדם, אולם סירבה להנפיק לר' אישור איבה בטענה כי "נסיבות המקרה לא מצביעות על מניע לאומני/על רקע דתם של קורבנות העבירה".

אירוע נוסף התרחש בשבת האחרונה. המשטרה דיווחה כי צעיר ערבי ממזרח ירושלים הותקף בידי יהודים. בהודעת המשטרה נכתב כי הצעיר הערבי טען ש"מספר חשודים פנו אליו ושזיהו את מוצאו החלו להכותו ולזרוק אבנים וחפצים לעבר רכבו בעת שניסה להימלט מהמקום".

תושב מעלה אדומים בן 30 נעצר בחשד לאירוע והובא אמש (א') לדיון בבית משפט השלום בירושלים.

 

פורסם ב"הקול היהודי" >> https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%94_%D7%90%D7%93%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%9C%D7%95%D7%A7%D7%97%D7%99%D7%9D_%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA___%D7%9E%D7%A8%D7%97%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%9D_%D7%90%D7%AA_%D7%94%D7%A2%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%9D_%D7%9E%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%AA%D7%99%D7%A0%D7%95_

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »