מפתיע? הרב שמואל אליהו מחזק את ארגון להב"ה

מפתיע? הרב שמואל אליהו מחזק את ארגון להב"ה

פעילי הארגון השנוי במחלוקת שמחו לארח השבוע בדוכן שלהם את הרב, ששמו עלה כמועמד לתפקיד הרב הראשי לירושלים. בתנועת הימין הקיצוני מבהירים: הוא עבר כאן במקרה – אין בכך תמיכה בפעילותנו

מפתיע? הרב שמואל אליהו מחזק את ארגון להב"ה
הרב אליהו ויו"ר הארגון

משה הלר
פורסם: 11.09.14, 07:59
הרב שמואל אליהו תומך בפעילי ארגון הימין הקיצוני להב"ה: הרב, ששמו הוזכר כמועמד אפשרי במרוץ למשרת הרב הראשי לירושלים, ביקר השבוע בדוכן ההסברה שמפעיל הארגון בכיכר ציון. מנכ"ל הארגון, בנצי גופשטיין, טוען שהרב לא הגיע למקום במיוחד ושאין לראות בביקורו הבעת תמיכה בפעילותם.

אין זו הפעם הראשונה ששמו של הרב אליהו, המכהן הרב הראשי של צפת, עולה לכותרות בהקשרים דומים. בעבר יוחסו לו הצהרות שבהן אסר להשכיר דירה לערבים בעירו. כעת נקשר שמו עם ארגון להב"ה השנוי במחלוקת, ששם לו למטרה להיאבק בקשרים זוגיים בין נשים יהודיות לערבים.

הרב, שמקורבים לניר ברקת טענו בעבר שהוא המועמד המועדף על ראש העירייה לתפקיד הרב הראשי בעיר, ביקר השבוע בדוכן של הארגון בכיכר ציון. במהלך

השבוע מגיע הרב אליהו לירושלים כדי להעביר שיעורי תורה ולמטרת נוספות, וביום חמישי שעבר, כשהגיע לכיכר ציון, ביקשו פעילי להב"ה מהמנהיג הדתי להעניק להם ברכה. הרב הסכים, ובסרטון שפרסם גופשטיין בדף הפייסבוק שלו נראים הפעילים מתגודדים במעגל סביב הרב, שהעניק להם את ברכת 'מי שברך' עבור "כל מי שבוער באהבת השם ומי שבוער באהבת ישראל", כלשונו.

גופשטיין טען השבוע שהרב אליהו לא הגיע במיוחד למקום אלא יצא זמן קצר לפני כן מהרצאת חיזוק תורנית שהעניק לנוער בסיכון המטופל ב'זולה של חצרוני' הנמצאת בסמוך. כשזיהה את הרב, לדבריו, הוא ביקש שייגש לפעילים ויתרשם מפעילותם מקרוב. גופשטיין מוסיף שהרב אליהו לא הביע בכך תמיכה בפעילותם, ולכן הוא הפיץ את הסרטון רק בדף האישי שלו ולא בזה של להב"ה.

גופשטיין מדגיש שהארגון כלל לא מבקש את תמיכת הרבנים בפעילויותיו. עם זאת, בעבר חתם הרב אליהו על מכתב לקביעת 'שבת עולמית למאבק בהתבוללות' שיזם ארגון הימין.

חשוב לציין שהדוכן של הארגון פועל למרות איסור מפורש מצד פקחי העירייה. הפעילים המשיכו השבוע בפעילותם בכיכר, תוך התעלמות מדרישת הפינוי, ובמקביל חילקו חומרי הסברה לעוברים והשבים ברחובות הסמוכים ולבליינים בברים.

חברת המועצה לורה ורטון (מרצ) שמובילה את הקואליציה נגד מועמדותו של הרב אליהו לרב הראשי לעיר ופעילה נגד להב"ה: "אני חושבת שאנשים כמוהו, שמסיתים לשנאה, אין מקומם בעיר אלא מאחורי סורג ובריח. אני מקווה שהרשויות והפיקוח העירוני יאכפו את החוק ויתבעו את מי שצריך".

אף שהרב אליהו לא הכריז עדיין על כוונתו להתמודד על רבנות ירושלים, בסביבתו מכינים את הקרקע לקראת ההודעה. בעיתון 'בשבע', המזוהה איתו, נטען כי הוא יכול לזכות בתמיכת החרדים האשכנזים.

לבורסת המועמדים התווסף השבוע הרב משה חיים לאו, שהפסיד בשבוע שעבר בבחירות לרבנות נתניה. בעבר הביע לאו את רצונו להיות רב העיר ירושלים, ומקורביו אומרים שהוא ישקול בחיוב להתמודד אם יקבל גיבוי נרחב מרבנים.

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4569634,00.html

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה