מצפה מרבנים לא להחניף לתנועה הרפורמית

מצפה מרבנים לא להחניף לתנועה הרפורמית

מצפה מרבנים לא להחניף לתנועה הרפורמית

יום לאחר פתיחת המשפט נגדו בעבירות הסתה, בנצי גופשטיין מאשים את חברי התנועה הרפורמית ברדיפתו, ומפנה אצבע מאשימה לרבנים המקיימים שיח עם רפורמים המקנה להם 'חותמת כשרות'

אתמול בבוקר, בבית משפט השלום בירושלים, התקיים הדיון הראשון, במשפט שנערך נגדי. כל בר דעת שיקרא את כתב האישום שהגישה נגדי הפרקליטות לפני קצת פחות משנה, יבין כי מדובר בבדיחה: מדובר באישומים המבוססים על חצאי התבטאויות, מתוך ראיונות שהענקתי לכלי התקשורת לפני 7 שנים.

אחרי 7 שנים, הוגש נגדי כתב אישום. הסיבה לכך היא, שהאנשים שלהם מפריעה יותר מכל פעילותו של ארגון להב"ה, הם אנשי התנועה הרפורמית. במהלך השנים האחרונות, הגישו נגדי הרפורמים לא פחות מ-45 פניות ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטות, בדרישה להעמיד אותי לדין. הם עוקבים ומתעדים כל התבטאות שלי, כל מעשה שלי נגד ההתבוללות הוא לשיכים בעיניהם, המאבק שלי במצעדי הגאווה הוא לצנינים בצידיהם, ואכן לאחר מאבק של שנים, בקיץ שנה שעברה, נשאו מאמצי הרפורמים פרי, ומנדלבליט החליט להעמיד אותי לדין.

אותו מנדלבליט שהספיק באותה שנה לפסול מהתמודדות לכנסת אותי, ואת חבריי ד"ר מיכאל בן ארי וברוך מרזל, באמתלת "גזענות", ובאותה נשימה הסביר באמצעות לוליינות משפטית, מדוע המעריצה של המחבל סמיר קונטאר, היבא יזבק, כשרה לכהן כחברה בכנסת ישראל.

הסיבה שהפעילות של ארגון להב"ה כל כך מטרידה את הרפורמים, היא שהמאבק שארגון להב"ה חרט על דגלו, היא למעשה הסיבה להקמת התנועה הרפורמית: ההתבוללות. מבחינה היסטורית, יסודה של התנועה הרפורמית הוא בסלידה והבוז שרכשו מייסדיה ליהדות ועקרונותיה, בדגש ניכר על ההבדלה בין ישראל לעמים.

הרפורמים החלו במסע נמרץ למחיקת כל ערך המעלה על נס לאומיות יהודית ובדלנות. זו הסיבה שבגללה הפעילות העיקשת שלי ושל ארגון להב"ה במשך השנים, העוסקת במניעת קשרי תערובת, כל כך מטרידה את הרפורמיים; וזו הסיבה שבגינה הם נלחמו במשך כל כך הרבה זמן, להביא להעמדתי לדין. כנראה שפתיחת המשפט נגדי עוררה אצלם את התיאבון, והבוקר, הם עתרו לבג"ץ בדרישה להעמיד לדין גם את חברי, ד"ר מיכאל בן ארי.

לאחר הגשת כתב האישום, ציפיתי לשמוע רבנים מכלל המגזרים, משמיעים קול זעקה. על העוול. על הרדיפה. על כך שבמדינה יהודית, מוגש כתב אישום בגין פעילות נגד התבוללות. אך קולם של כמעט כל הרבנים נדם. בודדים היו אלו, שעמדו מנגד ומחו. ואם לא די בכך שנדם, שלשום, הוא אף שימש לרועץ: בוועידה דיגיטלית של העיתון 'מקור ראשון', השתתף רב בכיר מאוד בציונות הדתית, בדיאלוג שכותרתו "לא פוחדים משיח פתוח", עם רבה רפורמית מוכרת מצרפת.

זה אולי נראה מאוד ליברלי ויפה, אך חשוב להבין: אותו הרב, העניק הכשר בפועל לרפורמים: בהשתתפות ב'שיח', הוא אמר להם: אתם אכן זרם ביהדות, במקום להגיד להם: אתם זרם נגד היהדות. מדובר בהכשר להתבוללות, לביטול המושג תורה מסיני. מבחינת הרפורמים, כל יהודי שאומר בכל בוקר "ברוך אתה ה'… שלא עשני גוי", הוא גזען. האם בעיני אותו רב, אין קו אדום, אותו אסור לחצות?

נכון, אקט שכזה יעניק ככל הנראה לאותו רב חיבוק נעים מהבראנז'ה. אך מרב חשוב, שהעמיד תלמידים הרבה ועומד בראש ישיבה, אני מצפה שלא להחניף לרשעים ושלא לדרג את הנאמנות לה' ותורתו, לפני החיבוקים מהבראנז'ה.

בספר משלי, אמר שלמה המלך ע"ה (כח:ד): "עוזבי תורה יהללו רשע, ושומרי תורה יתגרו בם". הרלב"ג מפרש את הפסוק כך: "עוזבי תורה יהללו הרשע על רשעו ויתגרו בשומרי התורה, לחשבם שהתורה היא בלתי ראויה להתנהג בה". המצודת דוד פירש: "אלו שאחזו בתורה ועזבוה, יהללו עוד את הרשע, אם כן המה גרועים ממנו, כי הרשע בעצמו יודע שלא טובים מעשיו אבל יעשם לתאבון, אבל הם מהללים מעשיו וכמה שאמרו רז"ל שנה ופירש יותר מכולם".

 

בנצי גופשטיין הוא מייסד ויו"ר תנועת להב"ה, וחבר תנועת עוצמה יהודית

 

מקור: סרוגים https://www.srugim.co.il/455976-גופשטיין-מצפה-מרבנים-לא-להחניף-לתנועה

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה