מקלט לנשים — גרסת להב"ה

מקלט לנשים — גרסת להב"ה

מקלט לנשים — גרסת להב"ה
ארגון הימין הקיצוני מפעיל שתי דירות מסתור עבור צעירות יהודיות שקיימו קשרים עם גברים ערבים

אלישע בן קימון

 leavit

מתחת לאפן של רשויות הרווחה: ארגון הימין הקיצוני להב"ה מפעיל דירות מקלט שבהן שוהות צעירותיהודיות שקיימו מערכות יחסים עם גברים ערבים.

 

ארגון להב"ה, שמגדיר עצמו ארגון למניעת התבוללות ושפועל למניעת קשרים בין יהודיות לערבים, מפעיל שתי דירות מקלט — אחת ביהודה ושומרון והאחרת במרכז הארץ. "בימים הראשונים שהבחורה עוזבת את הגבר הערבי היא נורא מבולבלת ועלולה להיענות לחיזוריו ולחזור אליו. אנחנו כאן כדי שזה לא יקרה", הסבירה ענת גופשטיין, אשתו של יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין, שמפעילה את הדירה ביו"ש. לצידה צעירה , שסיפרה: "כל המשפחה שלי נלחמה בי, אבל רק בזכות ארגון להב"ה עזבתי ערבי שאיתו הייתי בקשר. היום אני יודעת איך לדבר עם הצעירות האלה בגובה העיניים כי הייתי שם ואני מכירה את כל הפינות שאפשר ליפול בהן. אם בזמני הייתה דירה כזו לברוח אליה לא הייתי מידרדרת".

 

גופשטיין עצמו סיפר על הפעילות בדירות המקלט. "הנערות שמגיעות לדירות נשארות כמה זמן שהן צריכות", אמר, "אנחנו כאן שומרים עליהן. אף אחד לא יכול להגיע לפה. אנחנו דואגים להכל, אפילו למוסדות חינוך עבור נשים שמגיעות עם ילדים. הנערות מגיעות לפה כי רשויות הרווחה לא עוזרות להן".

מקור: http://www.yediot.co.il/articles/0,7340,L-4936081,00.html

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה