משפחה חרדית התפרקה: האמא ברחה עם ערבי

משפחה חרדית התפרקה: האמא ברחה עם ערבי

לפני שנתיים ביתר עילית סערה – משפחה חרדית התפרקה והשמועות רצו • כיכר השבת מפרסם לראשונה פרטים מאחורי הפרשה הכאובה שטלטלה את העיר החרדית (חרדים)

קובי רוזן|ז' בטבת תשעד 12:14 10.12.13
אישה חרדית הלכה עם ערבי
אישה החרדית הלכה עם ערבי – האמא החרדית ברחה עם הערבי

לפני כשנתיים סערה העיר החרדית ביתר עילית בשל משפחה חרדית שהתפרקה, כשבאותן ימים לא ידע אף אחד מה הסיבה לכך. היום (שלישי) חושף "כיכר השבת" חלק מהפרטים שמאחורי הסיפור שטלטל את העיר החרדית.

גם בחלומותיו השחורים ביותר, לא חלם א', אברך חרדי תושב העיר ביתר עילית, על מה שעבר עליו בשנתיים האחרונות.

הכל החל כאשר א' ורעייתו מ' רצו לשפץ את ביתם. בני הזוג ערכו בירורים, ביקשו הצעות מחיר והגיעו בהמלצת חבריהם, החרדים כמותם, לע', שיפוצניק, ערבי ישראלי ונתנו לו את העבודה.

במשך השבוע שבו עבד ע' בבית המשפחה החרדית, א' יצא מיד יום מהבית והשאיר את ע' בביתו, יחד עם מ' רעייתו. ע' עשה את עבודת השיפוץ, וא' היה מרוצה מהעבודה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אך שלושה שבועות לאחר סיום השיפוץ, כרעם ביום בהיר, רואה א' הודעת סמס בטלפון הסלולרי של רעייתו: "מתי את מגיעה?", נכתב. מספר הטלפון החתום על ההודעה היה לתדהמתו, של ע', השיפוצניק הערבי.
א' שאל את רעייתו במה מדובר ומה פשר הודעת הסמס, רעייתו השיבה כי היא עוזבת את הבית יחד עם ע', לא פחות.

"השמיים נפלו עלי" מספר א' "היא עזבה את הבית לחודש וחצי, השאירה אותי עם הילדים והלכה עם השיפוצניק, הם טסו לחו"ל. לאחר חודש וחצי, בו אף אחד, כולל הילדים ובתי הספר בהם הילדים לומדים, לא יודע מה הסיבה האמיתית לעזיבתה של רעייתי'. אחרי זה היא שבה הביתה. היא אמרה לי, באתי בגלל הילדים".

"גם לי הילדים חשובים" מוסיף א': "אני לא רוצה לפגוע בהם ולא בשידוך שלהם, אז אנו חיים היום כביכול כמשפחה, למען הילדים".

לפני מספר שבועות נערכה בתקשורת מתקפה גדולה נגד ארגון להב"ה, למניעת התבוללות בארץ הקודש, הנאבק בתופעת ההתבוללות.

בנצי גופשטיין, מנכ"ל הארגון מספר על עשרות פניות ודיווחים על נערות ונשים יהודיות גם מהציבור הדתי לאומי וגם מהציבור החרדי הנמצאות בקשרים עם גויים, הפניות מגיעות למערכת 'המלשינון' שהקים הארגון.

"השיא היה כשפרסמנו תמונה בה נראית בת סמינר יושבת בספסל בכניסה לעיר ירושלים עם ערבי" מספר גופשטיין בשיחה עם "כיכר השבת": "לפני כשבוע קבלתי טלפון נרגש מא'. הוא חש צורך לחזק אותי".
"רק רציתי לומר לך חזק ואמץ" אמר א' לגופשטיין, "אל תישבר. אם הייתי יודע על ארגון להב"ה לפני שנתיים, הסיוט שעבר עלי ועל משפחתי לא היה קורה. אני רוצה להדגיש שחז"ל לא סתם גזרו גזרות. חז"ל גזרו על איסור יחוד, והם ידעו מדוע, חז"ל והתורה זעקו: עניי עמך קודמים, וחי אחיך עמך, לתת תעסוקה ועבודה לבני עמך ולא לעם אחר. אני, בניגוד לדברי חז"ל, אומר א', העסקתי גוי ולא יהודי, הוא נשאר עם רעייתי לבד, לרעייתי היה טלפון סלולרי לא כשר, ותראו למה זה גרם".

בנצי גופשטיין מוסיף שא' הדגיש בפניו, ש"למרות שזה לא מקובל בציבור החרדי, הוא מעוניין לספר את סיפורו, בעילום שם כמובן, על מנת שמקרה כזה, כמו שקרה לו לא יקרה למשפחה אחרת".

"לצערי", אומר גופשטיין: "זה יכול לקרות לכל משפחה, בכל מגזר, וגם במגזר החרדי. יעידו על כך עשרות מקרים של נערות, הלומדות בסמינרים מכובדים, בנות למשפחות טובות ויראות שמיים הנופלות ברשתם של גויים המבקשים את רעתן, והן בתמימותן הזכה, לא מבחינות, עד שזה מגיע לקשר של ממש".

למקור

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה