משפחת פרץ נגד עסקה: "רוצים שהוא יהרוג עוד ילדה?"

משפחת פרץ נגד עסקה: "רוצים שהוא יהרוג עוד ילדה?"

משפחת פרץ נגד עסקה: "רוצים שהוא יהרוג עוד ילדה?"

מאג'ד עליאן שהביא למותה של מרים פרץ ז"ל ביקש להשתחרר ולשוב לבת זוגו היהודיה בשוודיה. ביהמ"ש דוחף לעסקה בתיק. אחיה של מרים בראיון קורע לב: "אין פה צדק – הוא רוצח"

  • אלחנן גרונר
  • ט"ז טבת תש"פ – 15:07 13/01/2020
בני משפחת של הנערה מרים פרץ ז"ל, שנפטרה ממנת יתר שסיפק לה ערבי מבית צפפא בשם מאג'ד עליאן, חוששים כי הפרקליטות מתכוונת להגיע לעסקת טיעון עם הנאשם.

עליאן שבביתו מצאה פרץ ז"ל את מותה לפני כחדשיים וחצי לאחר שהביא לה סמים קשים, נעצר עד לתום ההליכים נגדו לאחר שהואשם בשידול קטינה לשימוש בסמים מסוכנים בלבד, אך בני משפחתה של פרץ חוששים מעסקת טיעון אליה עשויה הפרקליטות להגיע עם עליאן.

עורך דינו של עליאן סיפר לקול היהודי כי השופט ירון מינטקביץ' הודיע לצדדים כי במידה ולא יגיעו לעסקה ישלח אותם לגישור אצל נשיא בימ"ש השלום בירושלים אביטל חן.

עורך הדין אף ביקש לשחרר את עליאן ולא להיענות לבקשת המעצר עד תום ההליכים, וטען כי עליאן רוצה להשתקם ולעבור לשוודיה, שם מתגוררת אשתו לשעבר, יהודיה "ממשפחה מכובדת" כדברי עורך הדין ושני ילדיהם.

לדבריו השניים חיו יחד בתל אביב והביאו לעולם שני ילדים, אך לאחר שעליאן התמכר לסמים קשים עזבה אותו האשה וחזרה לשוודיה עם ילדיה.

לעליאן עבר ארוך של עבירות סמים ורכוש והוא ריצה מספר מאסרים. לחובתו אף שני מאסרים על תנאי ברי הפעלה, האחד בן חודש והשני בן ארבעה חודשים. כמו כן עומדים ותלויים נגדו מספר תיקים נוספים.

השופט יהושע צימרמן קבע כי הוא ישהה במעצר עד לתום ההליכים, אך במקביל בני משפחתה של פרץ ז"ל עוקבים בדאגה אחר התנהלות המשפט, ודיון נוסף צפוי להתקיים השבוע ביום שלישי.

בית משפט השלום בירושלים (דוד אור שחר)

"הוא שור מועד"

" אין פה צדק", אומר לקול היהודי יוסף חיים פרץ, אחיה של מרים ז"ל.

"הבן אדם היה צריך להיות מואשם ברצח או לפחות בהריגה, כי כתוצאה ממה שהוא עשה אחותי קיפחה את החיים שלה. לא נתתם את זה אלא סעיף שהוא בדיחה, וגם רוצים להגיע איתו להסדר טיעון? זה צחוק מעבודה".

בנוגע לטענתו של עליאן כי לא ידע שפרץ קטינה, אומר האח כי מדובר בשקר.

"היא הגיעה לי לכתף, הפנים שלה פנים של ילדה, ואתה גם קולט לה בעיניים שהיא לא היתה בקו הבריאות. רק מי שרוצה לנצל ויש לו מטרה ברורה יקח ילדה כזו למלונית.

ברור שהוא לקח אותה לבית שלו כי תכנן לבצע בה את זממו, רק שלפני שביצע את זממו היא נפטרה. הוא הביא לה סמים כאלה קשים, לא שאל איפה ההורים שלה, לא בירר שום דבר, זה לא בן אדם זה רוצח".

"יש לו מהעבר 13 אישומים בעבירות סמים, זה שור מועד. הוא ישב כבר במאסרים והיה לו תנאים על הדברים האלה ואחרי הכל עוד רוצים להגיע להסדר ולהאמין בשיקום שלו אחרי שהוא הרג ילדה קטנה? רוצים לתת לו עוד צ'אנס? שיהרוג עוד ילדה? למה בכלל מדברים איתו על הסדר? צריך להכניס אותו מאחורי סורג ובריח. זה המקום שלו. זה בן אדם שמסוכן לציבור".

עוד כתבות בנושא:

"עוד שנתיים הוא כבר יטייל בחוץ"

יוסף חיים מתאר את סבל המשפחה.

"לאבד אחות, לאבד ילדה, זה דבר שאם היו שואלים לפני אז הייתי אומר שאתה לא יכול לעמוד בזה. זה דבר קשה מאוד. אנחנו מחזקים אחד את השני אבל שבורים לגמרי. אמא מרוסקת, הבית מתפקד חצי ממה שהיה".

על אף הקושי הנפשי, יוסף חיים ובני משפחה נוספים עוקבים אחרי המשפט. באחד הדיונים אף פרץ עימות בין בני משפחת הנאשם ובני משפחת פרץ.

"אני מגיע לדיונים, וזה לא קל. להגיע לדיון זה כל פעם שובר אותך מחדש ומציף הכל מחדש. אותו יום אתה מת, פשוט הלך לך היום. אנחנו רוצים להיאבק שיקבל כמה שיותר ודורשים ללכת איתו עד הסוף.

אבל מלכתחילה הוא מואשם בעבירות קלות. אז בסוף המשפחה שלנו חלילה תתפרק בשביל שיקבל עוד חצי שנה? לפי איך שזה נראה עוד שנתיים הוא כבר יטייל בחוץ".

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את משפחת פרץ (שלמה מלט)

"לא להתייאש מהבנות"

במשפחת פרץ זועמים גם על התנהלות רשויות הרווחה, שהותירו את מרים במשך חודשים ארוכים ברשימת המתנה למוסד.

בשבוע בו מצאה את מותה, היתה אמורה להיכנס למוסד גמילה, אך היא נעלמה. פרץ לא לבד, ומאות נערות נמצאות ברשימות ההמתנה או נעדרות ממוסדות רווחה, כפי שפרסמנו בתחקיר הקול היהודי שחשף נתונים אודות התופעה הקשה.

"מאז שמרים נהרגה באו מהרווחה רק פעם אחת בשבעה, עשו וי וזהו. לא שיש לי מה לשמוע מהם כי הכי גרוע כבר קרה. אבל עצוב שככה ההתנהלות שלהם. אנחנו הזהרנו שחלילה מרים תגיע לגרוע מכל, אבל אמרו לנו כל פעם שהיא בהמתנה וזהו".

ליוסף חיים חשוב להעביר מסר לציבור ולעובדי הרווחה בנוגע לנערות שנמצאות במצבי סיכון כפי שהיתה מרים.

"אסור להתייאש מהנערות הללו. גם אם הן אומרות לך שהן לא רוצות עזרה, זה לא אמיתי ובסוף הן יודו לך.

זה נכון שהבנות הללו לא קלות, הן מגיעות ממצוקה וכל אחת יש לה סיפור חיים אחר, אבל לא מסתכלים עליהם כי זה קשה, יש רשימות המתנה, ובסוף הן מגיעות לזנות וסמים ולמוות כמו שקרה לאחותי. אבל צריך לדעת שהן גם יכולות לקום ולפרוח ולהגיע למקומות הכי גבוהים שיש ואסור להתייאש מהן".

"מדינת ישראל מרחמת על אכזרים ומתאכזרת לרחמנים"

עו"ד איתמר בן גביר המייצג את המשפחה: "האפשרות שהפרקליטות תעשה איתו עסקת טיעון היא מחפירה. כבר פניתי לפרקליטות ודרשתי להיפגש איתם ושהמשפחה תיפגש איתם ואני חושב שזו טעות חמורה ביותר לעשות עסקת טיעון מבישה עם מי שרק בזכות מדיניות מאוד מקלה ותמוהה של הפרליטות לא מואשם בעבירות חמורות יותר.

לטעמי העבירות המיוחסות לו צריכות להיות עבירות מתחום ההמתה ולא גרם מוות ברשלנות. אנחנו מחכים לשמוע מהפרקליטות את עמדתם".

ענת גופשטיין מארגון להב"ה מסרה לקול היהודי: "שוב מדינת ישראל מרחמת על אכזרים ומתאכזרת לרחמנים. ההתחשבות של בית המשפט בנאשם ושחרורו שוב ושוב, היא שהובילה למותה של מרים פרץ הי"ד.

במידה והפרקליטות תערוך עם הנאשם עסקת טיעון  יהיה זה הוספת חטא על פשע והדבר יביא חלילה לאסון הבא. על מערכת המשפט להחמיר בענישה במקרים אלו".

מהפרקליטות טרם נמסרה תגובה לדברים, והיא תפורסם לכשתתקבל.

https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA_%D7%A4%D7%A8%D7%A5_%D7%A0%D7%92%D7%93_%D7%A2%D7%A1%D7%A7%D7%94___%D7%A8%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%94%D7%95%D7%90_%D7%99%D7%94%D7%A8%D7%95%D7%92_%D7%A2%D7%95%D7%93_%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%94__

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »