נפתח משפטו של בנצי גופשטיין: השרה רגב תשמש עדת הגנה?

נפתח משפטו של בנצי גופשטיין: השרה רגב תשמש עדת הגנה?

נפתח משפטו של בנצי גופשטיין: השרה רגב תשמש עדת הגנה?

עם פתיחת משפטו של יו"ר ארגון להב"ה בגין תמיכה בטרור והסתה לאלימות וגזענות, נודע ל-ynet כי ההגנה תבקש לזמן לעדות את שרת התחבורה. ההקשר: אמירת רגב בהפגנה ב-2012, שלפיה "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו"

בבית משפט השלום בירושלים נפתח היום (ב') משפטו של יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין, שמואשם בתמיכה בטרור והסתה לאלימות ולגזענות. ל-ynet נודע כי סנגורו של גופשטיין, עו"ד איתמר בן גביר, יבקש לזמן את שרת התחבורה מירי רגב לצורך מתן עדות הגנה.

 

הסנגור יבסס את הבקשה לזמן את שרת התחבורה רגב כעדת הגנה, בהתבסס על כך שב-2012 היא אמרה בהפגנה בדרום תל אביב:

 

בפתח הדיון הבוקר ביקש עו"ד בן גביר גם להפוך את אנשי התנועה הרפורמית לעדי הגנה. לטענתו, "גורם בפרקליטות רוקד לפי החליל שלהם, ומסתבר שנעתר לבקשה לקבל חומרים מהתיק". השופטת ג'ויה סקפה-שפירא אמרה כי היא מתקשה לדון בבקשה בעל פה וביקשה את הדברים בכתב.

 

עו"ד בן גביר אמר: "אנשי הרשימה המשותפת עושים דברים הרבה יותר גרועים ואומרים דברים חמורים יותר. נגדם אף אחד לא מגיש כתב אישום, וככאלה אסור לפרקליטות להיות איתם בקשר".

 

כתב האישום, שהוגש בנובמבר בשנה שעברה, מייחס לגופשטיין כמה מקרים שבהם הביע בתקשורת אמירות העולות לכדי קריאה לביצוע מעשה אלימות. בנוסף, הוא מואשם בפרסום דברי הסתה לגזענות ודברי תמיכה והזדהות עם הטבח שביצע ברוך גולדשטיין במערת המכפלה ב-1994.

 

ההחלטה להעמיד את גופשטיין לדין הגיעה בעקבות מאבק משפטי של שמונה שנים שניהל המרכז הרפורמי לדת ומדינה. לאורך השנים נשלחו אל היועמ"ש והפרקליטות 45 פניות בגין התבטאויות של גופשטיין, הוגשו שלוש עתירות בדרישה להעמיד אותו לדין, ואחת – שהתקבלה באוגוסט 2019 – לפסול אותו מהתמודדות בבחירות לכנסת ה-22.

 

חמשת האירועים שמיוחסים לגופשטיין בכתב האישום התרחשו בין השנים 2012 ל-2017. אחד האישומים נוגע לסרטון שפורסם באתר האינטרנט של "ערוץ 7" ובו התייחס גופשטיין למקרה מאוגוסט 2012, שבמהלכו תקפו צעירים יהודים שלושה נערים ערבים בכיכר ציון בירושלים מתוך מניע גזעני. אחד מקורבנות התקיפה נפצע באורח קשה.

בסרטון אמר גופשטיין: "המשטרה והתקשורת עושים פה לינץ' לנערים יהודים שאני לא יודע בדיוק מה קרה, אבל להערכתי מה שקורה יום יום, נערות יהודיות נתקפות על ידי ערבים ואין להם למי לפנות, הם פונים למשטרה, המשטרה לא מתייחסת. כנראה שכאן הנערים הרימו את הכבוד היהודי מהרצפה ועשו את מה שהמשטרה הייתה צריכה לעשות, עשו דין בפורעים הערבים שהטרידו את הבנות היהודיות.

 

"חבל שהם נותנים את זה לבחורים לעשות ושלא המשטרה מטפלת בזה. בחור ערבי שרוצה למצוא בחורה שיחפש בכפר שלו, שלא יבוא אלינו לירושלים, לא בקניון. שיחפש את זה אצלם בכפר ויטריד אותם. בנות יהודיות הן לא הפקר".

 

מקרה נוסף אירע בראיון לאברי גלעד בטלוויזיה, שבו נשאל גופשטיין מה ארגון להב"ה עושה במקרה שבחורה מתאהבת בערבי ורוצה לחיות איתו, ומה יחסו לאלימות כלפי ערבים במסגרת המאבק בהתבוללות. הוא השיב: "אני לא פציפיסט. יש כאלה שמגיע להם להשתמש נגדם באלימות. ערבי שמתחיל עם יהודייה, לא צריך לדבר. ערבי שמתחיל עם יהודייה אני לא חושב שצריך להמשיך להתהלך יותר מדי ברחוב עם היהודייה שלו".

 

"הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן"

בריאיון אחר ששודר בטלוויזיה אמר גופשטיין: "התנאי הראשון שאני הולך לחתונה, זה שאין פלסטינים בחתונה אצלנו. אין ערבים בחתונה. אצלנו זה על טהרת העבודה העברית. בוא נגיד שאם היה פה מלצר ערבי הוא לא היה מגיש את האוכל". כשנשאל על ידי הכתב "אז מה הוא היה עושה?", השיב גופשטיין: "הוא היה מחפש את הבית חולים הקרוב נראה לי".

 

במקרה אחר, בסרטון שפורסם באתר האינטרנט ערוץ 7 במסגרת יום זיכרון לרב מאיר כהנא, אמר גופשטיין: "האויבים שבתוכנו הם סרטן, ואם לא ניקח את הסרטן ונזרוק אותו, אנחנו לא נמשיך להתקיים וימותו כאן יהודים כל יום… אבל המוקד של הסרטן, הגרורה הכי גדולה שיש, המוקד והשיא של הסרטן, הוא נמצא בראש, הראש בהר הבית. הר הבית זה הגידול הכי גדול של הסרטן שנמצא לנו פה, וכל עוד ממשלת ישראל לא תתעשת ותוריד את הגידול הזה מהר הבית לא נצליח להביא את המדינה לגאולה השלמה".

 

במקרה נוסף המצוין בכתב האישום נטען שבסיומה של חתונה במודיעין עילית נטל גופשטיין את המיקרופון ושר שיר המשבח את הטבח שביצע ברוך גולדשטיין.

 

הדיון הבא במשפטו של גופשטיין ייערך ב-21 ביוני.

 

עו"ד אורלי ארז לחובסקי, מנהלת המחלקה המשפטית במרכז הרפורמי לדת ומדינה, מסרה: "כתב האישום נגד גופשטיין הוגש לפני חצי שנה לאחר סחבת ארוכה, בעקבות מאבק ארוך שנים של המרכז הרפורמי לדת ומדינה. כעת, עם תחילת משפטו, הגיעה העת שגופשטיין לא יטיח האשמות שווא כלפי גופים ואנשים אחרים, אלא יפנים את חומרת מעשיו. התנועה הרפורמית תמשיך לפעול כנגד הסתה גזענית ולמען כבוד לכל אדם באשר הוא אדם שכן גזענות אינה דרכה של היהדות".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה