סיירת ההורים העירונית לאיתור נערות יהודיות עם בדואים

סיירת ההורים העירונית לאיתור נערות יהודיות עם בדואים

סיירת ההורים העירונית לאיתור נערות יהודיות עם בדואים

לאחר מספר מקרים שהתרחשו בעיר, אימהות לנערות צעירות פתחו בסיורים לחילוץ נערות צעירות השוהות עם פועלי בניין בדואים ביבנה. בעקבות כך, העירייה והמשטרה החלה לפעול בנושא

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז תשרי תש"פ – 05:53 16/10/2019
אתר בנייה ביבנה. ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (דוברות מד"א)

אתר בנייה ביבנה. ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה (דוברות מד"א)

תושבת יבנה, אם לנערה צעירה, נעצרה לאחרונה לאחר שביצעה מרדף בעקבותיו של פועל בניין בדואי לאחר שחשדה כי זה פגע בנערות יהודיות. כך פורסם בפורטל 'יבנה שלי'.

הפרשה החלה לאחר שאחת מתושבות העיר הבחינה בשלוש נערות צעירות בגילאי 12-14 כשהן יושבות עם פועלי בניין בדואים בשכונת נאות שניר בעיר יבנה. אותה תושבת העיר הוציאה את שלושת הנערות הקטינות מהמקום ופרסמה ברשתות החברתיות את שאירא.

"אמהות יקרות! תשמרו על הבנות שלכן!!!!! לפני כשעה הוציאו מהאתרי בנייה בשכונה 3 ילדות בנות 12-14 שנפגשות עם פועלי הבניין (בני דודינו). שימו לב לאן הבנות שלכן הולכות בשעות הערב "עם חברות". תבדקו טוב טוב, כי אחרת תשמעו עליהן בחדשות!…", כתבה תושבת העיר.

בעקבות המקרה, נפתחה קבוצת ווטסאפ תחת השם 'סיור הורים למען הילדים'. חברי הקבוצה החלו לדווח ולשוחח על הנושא בקבוצת הווצאפ ובנוסף גם יצאו לשטח בכדי לסייר ולבדוק מקרוב האם ישנן נערות אשר שוהות באתרי בנייה ברחבי העיר.

"אתמול אמא מסויימת ביקשה את עזרתי", כתבה אחת התושבות בקבוצת הווצאפ. "הבת שלה נעלמה וישר ידעתי לאן להיכנס. פניתי למשטרה, הם מכירים את הסיפור כי הילדה נערה כבר בגירה בסיכון. עשו איכון על הטלפון וחברו אל הנערה. אני במקביל נכנסתי לאתרי בנייה והתחלתי לחפש. והשוטרים אחריי. יודעים שאין לי פחד מכלום ובטח לא מהם, וכך, על הדרך, מצאתי עוד 3 בנות".

   | ההורים פתחו במרדף אחר פועל בניין חשוד

באחד המקרים הבחינו ההורים המסיירים בנערות השהות יחד עם בדואים באתר בנייה ופתחו במרדף אחר בדואי שלדעתם היה חשוד כמי ששהה עם הקטינות באתר הבנייה. המרדף, שבוצעה באמצעות כלי רכב, הגיע עד ליישובי גדרות.

כבר בתחילת המרדף, יצרו ההורים קשר עם המשטרה דיווחו להם על המפגש עם הקטינות ועל המרדף אחר החשוד. על פי הפרסום בפורטל 'יבנה שלי', נהג הרכב הבדואי הגיש ככל הנראה תלונה במשטרה על כך שההורים רדפו אחריו. בעקבות כך, אחת האימהות שהשתתפו במרדף נעצרה ונחקרה בתחנת המשטרה בעיר. לדברי המשטרה, החשד כנגדה היה נסיעה במהירות מופרזת. לאחר מכן היא שוחררה למעצר בית.

עוד פורסם בפורטל יבנה שלי, כי מאז המקרה המשטרה הגבירה סיורים באתרי הבניה השונים בעיר וההורים אף שוחחו עם ראש העיר צבי גוב-ארי.

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות פרסום הפוסט, קבוצה קטנה של תושבים נכנסה לאתרי-בנייה אליהם הכניסה אסורה, תוך כדי כך שהם מסכנים את עצמם. כוח משטרה שהגיע לאתר – הרחיק אותם מהמקום. בהמשך לכך, עוכבה לחקירה תושבת יבנה, בחשד שסיכנה את משתמשי הדרך לאחר שנסעה במהירות אחר רכב אחר. בסיום חקירתה שוחררה למעצר-בית ובתנאים מגבילים".

מעיריית יבנה נמסר כי ראש העיר, צבי גוב-ארי, קיבל מספר החלטות בנושא. בין היתר, הנחה לבצע סיורים תכופים של הפיקוח העירוני והשיטור, בתיאום משטרת יבנה, באתרים השונים, ביצוע ביקורות בתדירות גבוהה בשעות הערב והלילה, מעורבות משטרתית לביצוע בדיקות הרקע של המועסקים באתרי הבנייה השונים. בפגישות שיקיים ראש העיר עם הקבלנים והזכיינים תובהר עמדתו באשר להעסקת עובדים באתרים. כמו כן, תתוגבר פעילות סיירת ההורים העירונית".

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה