סיפור גזענות נוסף באשקלון: מטופל סרב לקבל טיפול רפואי מרופא ערבי

סיפור גזענות נוסף באשקלון: מטופל סרב לקבל טיפול רפואי מרופא ערבי

החלטת ראש עיריית אשקלון שלא להעסיק עובדים ערבים בבניית ממ"דים בעיר אומנם נבלמה, אך נחשפות תופעות גזענות נוספות בעיר: מטופל שהגיע לבדיקות בבית החולים ברזילי סירב לקבל טיפול מרופא, רק בגלל שהוא ערבי

יערה שפירא
עוד סיפור על גזענות בעיר אשקלון: צעיר עם גוף זר בעינו הימנית, שהגיע להיבדק בית החולים ברזילי בעיר, סירב לאפשר לרופא שקיבל אותו במיון לבדוק אותו – רק משום שהיה ממוצא ערבי.

כשהוא נוכח שלא יוכל לקבל רופא אחר, הצעיר דרש להשתחרר מבית החולים. הדרישה הזאת נענית, ובמכתב השחרור מצויינת הסיבה לשחרורו: "אינו מוכן לקבל טיפול מערבי". מכתב השחרור הזה הופץ בקבוצת הפייסבוק של הארגון להב"ה, הארגון למניעת התבוללות בארץ הקודש, שם זכה המטופל לשבחים על עקשנותו.

בנצי גופשטיין, מנכ"ל הארגון, הסביר לגל"צ למה הפיץ את המכתב: "אין פלא שאנשים מפחדים לקבל טיפול רפואי כשהם לא יודעים מה הדעות שלו – שהוא לא יחבל בטיפול. אני חושב שעל הנהלת בתי החולים לבדוק בצורה קפדנית ביותר שלא יעשו לנו פיגוע בבתי החולים".

10647066_408316099322547_3279652368014387230_n
בכל מקרה האירוע הזה זוכה לגינוי כמובן מצד הרופאים. מנהל בית החולים' הדוקטור חזי לוי, אמר כי "חולה שרוצה להיות מטופל על רופא מנדהו בשל היותו מגזע מסויים – כנראה שמקומו לא בקרב החולים שיוכלו לקבל טיפול בבית החולים ברזילי".

יושב ראש ההסתדרות הרפואית, הדוקטור לאוניד אידלמן, מסר שבתקופה האחרונה, החל ממבצע ׳צוק איתן׳, מתגברת תופעה של מטופלים שמעליבים אנשי צוות רפואי ערבים ומקללים אותם, ויש לגנות אותה בחריפות.

 

למקור

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה