סמוטריץ' לשר הרווחה: "המקרה המזעזע אינו מאפשר מנוחה"

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

בעקבות חשיפת הקול היהודי על התנהלות ההוסטל שהכניס בדואים וערבים, פנה ח"כ סמוטריץ' בפנייה דחופה לשר הרווחה: "ערוך בדיקה רוחבית"

בעקבות חשיפת הקול היהודי אודות התנהלות הוסטל בו הוכנסו ערבים ובדואים לבקר את הקטינות, פנה ח"כ בצלאל סמוטריץ' יו"ר האיחוד הלאומי, לשר הרווחה  חיים כץ בדרישה לבדיקה דחופה של הנושא, גם מעבר לבדיקת העומק למוסד עצמו שנפתחה בעקבות חשיפת הקול היהודי.

סמוטריץ' קורא לערוך בדיקה רוחבית לבדיקת התנהלות מוסדות נוספים בכדי למנוע הישנות של מקרים דומים.

"על פי הפנייה שקיבלתי בלשכתי ולטענת אמא של הקטינה, הקטינה הכירה את הגברים במשך שהותה במוסד וזאת כחלק מתפיסה משונה של מנהלת המוסד, להכניס צעירים בדואים לאירוח אצל הבנות השוהות במוסד וזאת כדי לפתח להן את היכולות הבינאישיות כדי להכשירן להמשך החיים ולמערכת יחסים", כתב סמוטריץ' לשר חיים כץ.

סמוטריץ' ציין גם את אי הדיווח למשטרה ואי הענקת טיפול רפואי לקטינה.

"התנהלות מנהלת המוסד אינה מובנת לי בעליל, בין התנהלותה בטיפול במקרה המזעזע ובין בשיקול דעתה להתיר כניסה של גברים למוסד סגור לבנות", כתב.

"המקרה המזעזע אינו מאפשר לי מנוחה. אבקש את התערבותך הדחופה בנושא כדי לבדוק את התנהלות מנהלת המוסד במקרה שבנידון על מנת שיופקו הלקחים המתאימים וכן לקיים בדיקה רוחבית בנושא לראות שהנהלים קיימים ומחודדים שלא חס ושלום נגיע למקרה דומה במוסד אחר".

בקול היהודי חשפנו כי קטינה בת 13 שנאנסה בידי בדואים הכירה ערבים ובדואים בהוסטל בו שהתה מכח צו בית משפט במטרה להגן עליה.

תחקיר הקול היהודי חשף כי מנהלת המוסד הצהירה כי היא מאפשרת ביקורים של בדואים וערבים במוסד בטענה של הכנה לחיים זוגיים של הקטינות.

בנוסף, לאחר אונס הקטינה, לא פונתה הנערה לטיפול רפואי והמנהלת אמרה לאם כי לא תדווח למשטרה על כך כל עוד הקטינה לא מעוניינת בכך, וזאת למרות האירוע החמור ודרישת האם.

מקור: הקול היהודי https://bit.ly/2JE4SuZ

 

תגובות