סתימת פיות נוסח 2020. הרשת החברתית פייסבוק הסירה פוסט בו שמעון ריקלין, עיתונאי ערוץ 20, תוקף את מארגני עצרת הלהט"ב על שימוש בילד בן 9 במסגרת העצרת.

תגובת פייסבוק לערעור על הסרת הפוסט

 

בריאיון, בו משתתף בנצי גופשטיין, אומר ריקלין כי "אני מעוניין לשמוע את כולם, את כל הדעות, אני רואה מה קורה בשמאל, ואני אומר לעצמי: אני לא יכול לדבר עם יהודי כמו גופשטיין? והם, מארגני העצרת, רוקדים סביב ילד בן 9 ש'שינה את מינו', חבורת הפדופילים סוטים המטורפת הזאת, ולי אסור לדבר עם יהודי כמו גופשטיין?"

גופשטיין בתגובה אמר כי "אם תעלו את השם שלי בערוץ 20 יסגרו לכם את הפייסבוק"

ההודעה של פייסבוק על הסרת הפוסט

 

בעקבות הסרתו של הפוסט ריקלין צייץ:

"פייסבוק ממשיכה לסתום את הפה.
והפעם לי ולתוכנית שלי בערוץ 20.
אז חברים חשוכים.
לא יעזור לכם.
אנחנו ב 2020.
ולא ב 1984.
ואנחנו נגיד את מה שאנחנו רוצים.
ולא את מה שאתם מכתיבים.
והאמת שאני לא מבין למה הימין לא נוטש את הרשת צרת המוחין פייסבוק"

צפו בקטע אותו פייסבוק הסירה:

יו"ר להב"ה, בנצי גופשטיין, מסר בתגובה: "אני שמח שלאט לאט עוד ועוד אנשי ימין מתפכחים ומבינים כי פייסבוק הוא גוף אנטישמי, בהנהלתו של המתבולל מארק צוקרברג, המאפשר פרסום תכנים אנטישמיים ומסיתים לרצח יהודים ולהשמדת ישראל, ומנגד סותם פיות של אנשי ימין".

גופשטיין מוסיף כי "הגיע הזמן שגם ממשלת ישראל תעמיד את פייסבוק במקום, ותפסיק לאפשר לה לעשות ככל העולה על רוחה הנוטפת משנאת ישראל".

פייסבוק לא מאפשרת את איזכור שמו של גופשטיין ברשת החברתית. גופשטיין הגיש בשל כך תביעה נגד פייסבוק לפני כשנתיים, והיא מתנהלת בבית משפט השלום בתל אביב.

 

נזכיר כי בתאריך 14 ביוני, בתכנית האולפן הפתוח, בועז גולן העלה את נושא סתימת הפיות בקרב אנשי הימין. לשידור עלתה שרת המשפטים לשעבר איילת שקד. שם התחייבה חברת הכנסת שקד לטפל בנושא הזה מול אנשי הפייסבוק.