עוד חוזר הניגון: בשמאל שוב מנסים להגדיר את לה-פמיליה ולהב"ה כארגוני טרור

עוד חוזר הניגון: בשמאל שוב מנסים להגדיר את לה-פמיליה ולהב"ה כארגוני טרור

עוד חוזר הניגון: בשמאל שוב מנסים להגדיר את לה-פמיליה ולהב"ה כארגוני טרור

כאמור, זהו לא הניסיון הראשון לפעול בצורה זו, לאחר שגם בשנה שעברה ניסו הח"כים עמר בר לב ורם בן ברק בפנייה ליועמ"ש דאז אביחי מנדלבליט, בבקשה להגדיר את ארגון להב"ה כארגון טרור בנוסף לפנייה של מנכ"ל מפלגת העבודה בבקשה דומה.

בעקבות התיעודים החלקיים שתועדו אמש מחגיגות יום ירושלים, ובהם חלק קטן מבני הנוער שהשתתפו בצעדת הדגלים קראו קריאות נגד ערבים – שר הביטחון בני גנץ הודיע היום כי יפעל להגדיר את ארגוני להב"ה ולה-פמיליה כארגוני טרור. גנץ אמר בישיבת סיעת כחול לבן כי "הגיעה העת לבחון את הגדרת "לה-פמיליה" ו"להב"ה" כארגוני טרור – סומך על גופי הביטחון שיעשו את הבחינה".

בעקבות הדברים גם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב אמר בישיבת סיעתו, העבודה, כי ‏הוא מתכוון "לשוב ולפנות ליועצת המשפטית לממשלה כדי להוציא אותם אל מחוץ לחוק", עוד הוסיף "אין ספק שהם פוגעים בביטחון מדינת ישראל, בביטחון הפנים במדינת ישראל, פוגעים במכנה המשותף הרחב שלנו, וצריך להוציא אותם מחוץ לחוק".

מתברר כי לא מדובר בניסיון ראשון לפעול נגד אותם הארגונים, וכבר בעבר ניסו פוליטיקאים לפעול נגדם. לפני כשנה פנה בר-לב יחד עם יו"ר ועדת חוץ וביטחון של הכנסת, ח"כ רם בן ברק, ליועץ המשפטי לממשלה דאז אביחי מנדלבליט. השניים דרשו כבר אז להכריז על להב"ה כארגון טרור. ביולי 2020 פנה יו"ר העבודה והשר דאז עמיר פרץ גם הוא בפניה למנדלבליט ובה ביקש "להטיל מגבלות חמורות על ארגון לה פמיליה". והוסיף אז כי "אנו עדים להסלמה מסוכנת ולהתארגנות ששמה למטרה פגיעה במפגינים. אם התופעה לא תטופל ביד קשה, האירועים עלולים להסתיים בפגיעה בנפש".

באותם ימים פנה מנכ"ל מפלגת העבודה ערן חרמוני בבקשה לראש השב"כ דאז נדב וארגמן וממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן: "אני פונה לכבודכם בקריאה לפעול בהתאם לחובתכם וסמכותכם בדין, על מנת לסכל את האלימות, ההסתה, פעולות והתארגנויות הטרור הננקטות מצד ימין על רקע פוליטי, דתי, לאומני ואידיאולוגי, ובכלל זה להגיש לגורמים המוסמכים בדין בקשה מנומקת להכרזה על ארגון 'לה פמיליה' כארגון טרור, ובהתאם לחוק למאבק בטרור".

למרות בקשות חוזרות ונשנות אלה, והניסיונות ששבו על עצמם עד כה אף גורם משפטי או בטחוני לא אימץ את העמדה. ככל הנראה לשם הגדרת הארגונים כגופי טרור שירי "מוחמד מת" לא מספיקים.

ענת גופשטיין, מראשי ארגון להב"ה אמרה בתגובה על דברי גנץ ובר-לב "‏בדרך לפעולת טרור. עזרה לאשה וילדים רכים שמדינת ישראל הפקירה. שמעתי שגנץ רוצה להוציא אותנו מחוץ לחוק. עברנו את פרעה, עברנו את המן, נעבור גם את גנץ". כך גופשטיין.

פורסם במקור ראשון.

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה