ערבי שהיכה את בת זוגו היהודיה: "שונא יהודים – ארצח כל יהודי שאראה"

ערבי שהיכה את בת זוגו היהודיה: "שונא יהודים – ארצח כל יהודי שאראה"

ערבי שהיכה את בת זוגו היהודיה: "שונא יהודים – ארצח כל יהודי שאראה"

חשיפה: אישום נגד ערבי שחטף את בת זוגו היהודיה שביקשה להיפרד ממנו ואיים לרצוח אותה, מגולל מסכת אלימות מחרידה ומוכיח רקע לאומני. להב"ה: "להקים יחידה לטיפול בפשיעה הלאומינית"

  • אלחנן גרונר
  • י"א אלול תשע"ט – 12:31 11/09/2019

חשיפת הקול היהודי:

תופעת ההתבוללות ופגיעה ביהודיות בידי ערבים אינה נפסקת, אך רבים הטוענים כי לא מדובר בנושא לאומני אלא בנושא פלילי רגיל ומזכירים כי ישנם גם יהודים המבצעים עבירות דומות.

אלא שבעוד ועוד מקרים, כדוגמת רצח מיכל חלימי הי"ד, נראה כי ניתן להצביע על רקע לאומני מובהק לאלימות ולקשרים אלו.

בשבוע שעבר פרסמנו כי הוגש כתב אישום חמור כנגד רשאד אל עוקבי שתקף ואיים על בת זוגו היהודיה לאחר שעזבה אותו והחזיק בבנה במשך כשבועיים עד שכח מסתערבים עצר אותו וחילץ את הילד.

אלא שכתב האישום שהגיע לידי הקול היהודי חושף רקע לאומני לאירוע ואת העובדה שהנאשם איים כי ירצח את הילד וכל יהודי שיתקל בו, מגולל מסכת אלימות מחרידה כנגד בת הזוג, שבתושייה של הרגע האחרון הצליחה ברוך ה' להימלט מידיו של אל עוקבי שהכניס אותה בכח לרכב בלב דהריה, והודיע שהוא לוקח אותה לאזור מבודד כדי לרצוח אותה אותה.

עוד עולה מכתב האישום כי גם לאחר מעצרו, התקשר הנאשם למתלוננת מתוך הכלא וניסה לשכנע אותה למשוך את התלונה נגדו.

7 שנים בדהריה

לפי כתב האישום, ב-7 השנים האחרונות היתה המתלוננת, צעירה יהודיה כבת 28, בת זוגו של הנאשם וחיה עמו לסירוגין בדהריה שבהר חברון. לקול היהודי נודע כי בשל קשר זה האשה אף התאסלמה ושינתה את שמה לשם מוסלמי.

למרות טענות האם על כך שהילד שהוחזק בידי הנאשם לא רשום כבנו, בכתב האישום נטען כי הילד בן ה-5 משותף לבני הזוג.

כתב האישום מתאר כי בתקופה האחרונה חזרה נפגעת העבירה להתגורר עם הילד אצל אימה והיתה מבקרת את הנאשם מפעם לפעם. כחודשיים לפני האירועים חלה הידרדרות ביחסים בין השניים, ולקול היהודי נודע כי הדבר התרחש על רקע רצונו של הנאשם לשלוט בחייה ולהחזירה אליו למרות התנגדותה.

לפני כחודשיים התקשר אל עוקבי למתלוננת וביקש כי תגיע לביקור בדהרייה עם הילד. המתלוננת, שחששה מפני הנאשם הסכימה לכך ולבקשתו הסכימה כי הילד ישאר במשך הלילה ברשותו ולמחרת היא תגיע לאסוף אותו.

מאוחר יותר הסבירה כי חששה שאם תסרב לבקשה יפגע הנאשם בה ובילד לאור עברו הפלילי ועיסוקיו הפליליים השונים.

הילד החטוף במהלך הימים בהם הוחזק באזור חברון בצילום שהשיגו תחקירני הקול היהודי (צילום מסך רשת חברתית)

"לא תראי את הילד בחיים"

אלא שעל פי כתב האישום, לאחר שעזבה המתלוננת את דהריה, אמר לה הנאשם כי "לא תראה יותר את הילד בחיים".

למחרת סמוך לשעה 23:30 התקשר הנאשם למתלוננת ואמר לה להגיע לדהריה. המתלוננת שחשבה כי הוא מעוניין להחזיר את הילד נעתרה לבקשה ונסעה לדהריה אך שם עלה הנאשם לרכבה, הנחה אותה לנסוע מהמקום והחל לצעוק ולקלל את המתלוננת שמצדה צעקה וביקשה להוריד אותו, לראות את הילד ולעזוב את המקום.

בשלב זה פתח הנאשם במסכת אלימות קשה, משך את שערה של המתלוננת, דחף את ראשה על ההגה ומשכך נאלצה לעצור את הנהיגה. הנאשם השתלט על הרכב, משך את הנאשמת בכח מהרכב כשהוא מושך בשערה ומחוץ לרכב בעט בה והיכה אותה בפניה.

הוא הורה לה להיכנס למושב הנוסע ולמסור לו את תרסיס הגז מדמיע שהיה ברשותה לצורך הגנה עצמית והיא נאלצה לעשות כדבריו.

הנאשם החל לנהוג ברכב תוך שהוא ממשיך להכות את המתלוננת ולמשוך בשיערה ואומר לה כי "ייקח אותה למקום שבו אין אף אחד ושם ירצח אותה".

במהלך הנסיעה עצר הנאשם את הרכב סמוך לחנות מחוץ לדהריה ויצא לעבר החנות. המתלוננת ראתה אנשים בחנות ויצאה מהרכב וניסתה להימלט. הנאשם תפס אותה והמשיך להכות אותה ולנסות להכניס אותה לרכב למרות התנגדותה, הפיל אותה לקרקע ומשך אותה משערותיה לכיוון הרכב.

בשל צעקותיה של המתלוננת הגיעו למקום מספר אנשים ותפסו את הנאשם. המתלוננת הצליחה להימלט וברחה אל תוך החנות. הנאשם נסע מהמקום ברכב המתלוננת וחזר כעבור מספר דקות עם בקבוק מים וביקש מהמתלוננת לשטוף את פניה שהיו מלאות בדם. המתלוננת התקרבה אל הנאשם בכדי לקחת את הבקבוק אך זה שפך עליה את המים.

הילץ חולץ בידי מסתערבים מאזור חברון (ארכיון דוברות המשטרה)

הימלטות ברגע האחרון

בשלב זה ביקש אל עוקבי מהמתלוננת לעלות שוב לרכב ואמר לה כי יחזיר לה את הטלפון שלה ואת הגז מדמיע אם תעשה כן.

המתלוננת הסכימה, לקחה את הדברים ונכנסה לרכב אף בעודה נכנסת לרכב בעט בה הנאשם פעם נוספת והחל למשוך את שיערה. המתלוננת החלה להתנגד לעלות לרכב בשל המכות אך הנאשם נשך אותה בגבה.

בשלב זה מתאר כתב האישום כי בעל החנות הגיע למקום והחל להתווכח עם הנאשם. המתלוננת הבחינה כי מפתח הרכב נמצא במתג ההתנעה, נכנסה לרכב, נעלה את הדלתות והחלה לנסוע אל מחסום מיתר תוך שהיא מזעיקה את המשטרה למחסום.

כתוצאה ממעשיו של אל עוקבי נגרמו למתלוננת חבלות מרובות באזור הפנים, חבלה בשכם ימין, סימני שפשוף וחבלה בכל גופה ודימום באוזן ימין וכאבים באזור הצלעות.

אלא שיש לציין כי למרות שכתב האישום מלמד על כך שאל עוקבי הכניס את המתלוננת בכח לרכב, היכה אותה מכות רצח, הסיע אותה בניגוד לרצונה ואיים לרצוח אותה, כתב האישום אינו מייחס לו עבירת חטיפה.

"כל יהודי שאני יראה ארצח אותו"

אלא שבזאת לא הסתיימה מסכת האירועים. על פי האישום, השוטר אלעד גל שהוזעק למחסום מיתר בעקבות דיווח המתלוננת פגש בה ובאותו רגע התקשר הנאשם אל המתלוננת והשוטר ענה לו, הזדהה כשוטר ודרש ממנו להביא את הילד למחסום מיתר.

בתגובה החל הנאשם לקלל את השוטר ואמר לו: אני לא סופר אותך ואת המשטרה שלך, אני לא מביא את הילד, אני שונא יהודים ושכולם ימותו, כל יהודי שאני יראה אני ירצח אותו".

בהמשך היום שוחח עם הנאשם גם השוטר מרואן מתא, מש"ק במת"ק חברון במטרה לשכנע את הנאשם להחזיר את הילד לאמו.

הנאשם אמר כי הוא לא מוותר על הילד שלו וכי הוא מוכן לפגוע ולהרוג כל מי שינסה להגיע ולקחת את הילד. כאשר השוטר הציע להגיע ברכבו הפרטי לקחת את הילד השיב הנאשם: "עד רגע זה אני מכבד אותך ואל תנסה אותי, תזהר ממני כל אחד שינסה לקחת את הילד אפגע בו קשות ואני מוכן למות".

בשעות הערב של אותו יום התכתב הנאשם עם המתלוננת ואיים כי אם ינסו לקחת את הילד "אני ארצח אותו וירה בעצמי".

מתוך כתב האישום

מתוך הכלא – שידל למשוך את התלונה

הנאשם כאמור המשיך להחזיק בילד באזור חברון כשבוע וחצי תוך שהוא ממשיך לאיים על המתלוננת באמצעות הודעות וואצאפ.

למרות ההיבט הלאומני המובהק ואיומי הנאשם לרצוח יהודים, למערכת הביטחון לקח כשבוע וחצי עד שכח מסתערבי מג"ב שהוכנס לפעולה בנושא ערך פעילות מורכבת בחברון והילד הושב אל אמו.

בקול היהודי עקבנו אחרי הסיפור ולבקשת מערכת הביטחון נמנענו מפירסומו כדי לא לפגוע במאמצי הכוחות. פניותינו לרשויות השונות הפעילו לחץ על מערכת הביטחון וגורמים נוספים עורבו בפרשה.

אלא שגם לאחר מעצרו, וכפי שנתקלנו בקול היהודי במקרים נוספים מסוג זה, גם מתוך הכלא המשיך הנאשם בפעולותיו ועל פי כתב האישום התקשר למתלוננת ודרש כי תיגש לתחנת המשטרה, ותצהיר כי כל הדברים שמסרה בחקירותיה הקודמות הם דברי שקר.

המתלוננת סירבה ואף מסרה לנאשם כי בידי המשטרה צילומים של החבלות שנגרמו לה על ידו.

מהודעת דובר צה"ל שנמסרה לקול היהודי עולה כי מעצרו של הנאשם הוארך בבית המשפט הצבאי בחודש לאחר הגשת כתב האישום נגדו בידי התביעה הצבאית, ובעוד כשבוע צפוי להיערך דיון נוסף בעניינו.

בנצי גופשטיין עם צעירה יהודיה שנולדה בעזה ובתה התינוקת לאחר שיצאה ממחסום ארז לפני כשבועיים (להב"ה)

"הרשויות טומנות את ראשן בחול"

עו"ד ורד לוי, היועצת המשפטית של ארגון להב"ה שליווה את המקרה מסרה לקול היהודי בתגובה כי כתב האישום מוכיח שמדובר באירוע על רקע לאומני ועל הרשויות להבין שמדובר בתופעה.

"הרשויות טומנות כבר שנים את ראשן בחול, מתעלמות מכך שהתופעה המחרידה הזו מתבצעת לפחות בחלקה הגדול על רקע לאומני, ונערות ונשים יהודיות מוצאות את עצמן קרבן למערכות יחסים מפוקפקות בשירות האויב וסובלות מאלימות וניצול", אמרה עו"ד לוי.

"הדור השני כבר מאבד את זהותו לחלוטין, וכאן נראה כי הנאשם ביקש להשיב את המתלוננת אליו תוך שהוא מחזיק בבנה כבן ערובה. אנו קוראים לרשויות להקים יחידה לטיפול בפשיעה הלאומינית ולהבין שמדובר בתופעה עם מאפיינים ייחודיים המצריכה התייחסות ייחודית של הרשויות".

יש לציין כי לקול היהודי נודע שגם אביו של הנאשם ישב במאסר מספר שנים על עבירות ביטחוניות ובהם חטיפה והיה בכיר בביטחון המסכל של הרשות הפלסטינית.

האב, עאהד חג' אחמד מחמד אל עוקבי, נעצר לפני כ-18 שנה בעת שהיה קצין במודיעין של הרשות הפלסטינית, בזמן שהגיע לנגב בכדי לחטוף ערבי אזרח ישראל, וזאת באמצעות אקדח.

אז התברר כי אל עוקבי האב שימש כאחראי על ענייני הבדואים באזור הנגב ואף התערב מטעם הרשות בבחירות בישראל תוך שהוא מתערב במאבק בין מועמדים לכנסת בקרב ערביי ישראל ואף ניסה לשכנע מועמד בבחירות לכנסת, להסיר את מועמדותו, על מנת לאפשר נצחונו של ח"כ אחר, ואף התחייב למסור לו סכום כסף לצורך כך.

מקור: https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/ערבי_שהיכה_את_בת_זוגו_היהודיה___שונא_יהודים_–_שכולם_ימותו_

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה