פורים – פעם בשנה

פורים – פעם בשנה

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

 

פורים – פעם בשנה

פעם בשנה אנחנו חוגגים את פורים. פעם בשנה אנחנו עושים "ונהפוך הוא", ומתחפשים: יש כאלו שמתחפשים לדמויות, יש כאלו שמתחפשים לרעיונות, ועוד ועוד. אבל כשבאים לפרש את המילה "תחפושת", בדרך כלל, הפירוש מתייחס לאדם שעוטה על עצמו דמות המשקפת את ההפך ממנו.

אז בפורים כל עם ישראל מתחפש וחוגג את ההצלה המופלאה של עם ישראל מהשמדה, אך אנו בארגון להב"ה, נאבקים בתופעה של תחפושות שליליות – לאורך כל השנה.

***

אחוז גבוה מאוד של מקרי ההתבוללות שמגיעים לפתחנו הם תוצאה של תופעת ההתחפשות: אלפי ערבים מפילים אלפי בנות יהודיות לקשרים פסולים, כאשר הם עושים זאת תחת מצג שווא: הם פשוט מציגים את עצמם כיהודים; יוסוף מציג עצמו כיוסי, ואיברהים מציג עצמו כאבי. לרוב מדובר בערבים ישראלים, כאלו ללא מבטא, שמתלבשים באופן מודרני, וכדי ללכוד את אותן בנות מנסים להשיל מעליהם, בתחילה, כל סממן שמסגיר את זהותם האמיתית. הם הופכים את הבנות הללו למלכות העולם; קונים להן מתנות בלי סוף, ומרעיפים עליהן מחמאות עד אין קץ.

אך הריטואל מוכר: מה שמתחיל ב"אהבה" חוצת גבולות, מסתיים ברובם המוחלט של המקרים בשבר גדול. הסדקים מתחילים להיווצר כאשר לאחר מספר חודשים של קשר, יוסף מחליט לגלות לחברתו היהודייה כי שמו האמיתי הוא יוסוף. היא נרתעת בהתחלה, אך ממשיכה בקשר. אחר כך, הוא רוצה שהיא תכיר את המשפחה שלו בכפר. היא חוששת, אך "צולחת" גם את המשוכה הזו. לאחר מכן מגיע השלב בו הוא מבקש ממנה להתחתן, וזה כמובן יכול להיעשות רק בבית דין שרעי, על פי האיסלאם – מה שמחייב אותה להתאסלם. ואת כדור השלג הזה אי אפשר באמת לעצור: היא מתאסלמת, עובר לגור איתו בכפר, ואט אט, יחסו אליה כמלכה שהיה קיים עד היום, הופך עם הזמן ליחס אל שפחה: הוא אוסר עליה להיות בקשר עם משפחתה וחברותיה, קובע לה באילו שעות היא יכולה לצאת מהבית ובאילו לא, מבזה ומשפיל אותה בפומבי, ובמקרים רבים אף נוקט כלפיה באלימות.

***

אחד מהמשפטים שנחרטו בזיכרוני ממשנתו של מורי ורבי, הרב מאיר כהנא הי"ד, הוא שכאשר ישנה תופעה בעייתית שחוששים להתמודד איתה – מגמדים אותה, מספרים שהיא שולית ומינורית, ונמצאת בקצוות בלבד. למעשה, זהו היחס של ממשלת ישראל ורשויות אכיפת החוק להתבוללות: במקום להבין כי מדובר במכת מדינה של ממש שהולכת ופושה בציבורים שאיש לא חלם שהיא אי פעם תגיע אליהם, המדינה טומנת את ראשה בחול, ומעדיפה להתעלם מהסכנה הקיומית הזו.

 

כל עוד המדינה לא תהיה זו שנלחמת למענן של בנות ישראל, אנו בארגון להב"ה נמשיך לקרוע את התחפושות מעל אלו שמנסים לפגוע בבנות שלנו. גם בפורים, וגם בשאר ימות השנה.

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה