פרסום ראשון: שורף שם ה' זומן לחקירה

פרסום ראשון: שורף שם ה' זומן לחקירה

פרסום ראשון: שורף שם ה' זומן לחקירה

האמן גרגורי אבו שפרסם מיצג שריפת שם ה' זומן לחקירה במשטרה, כך נודע לערוץ 7.

כ"ז בתמוז תשפ"א

האמן גרגורי אבו, שפרסם בתערוכה במשכן לאמנויות עין חרוד מיצג ובו שריפת שם ה', זומן לחקירה במשטרה. כך נודע לערוץ 7.

כזכור, סערה פרצה לאחר שילדי גן בחינוך הממלכתי דתי נלקחו לסיור במשכן לאמנויות עין חרוד במהלכו הוקרן להם סרטון בו שורף האומן את שם ה'. בעקבות לחץ שהפעילו מספר גורמים כשבראשם יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין, המשכן לאומנויות עין חרוד הודיע כי יצירת האומנות המבזה שם ה' תוסר.

בעקבות המקרה פנה יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' ליועמ"ש אביחי מנדלבליט בדרישה לפתוח בחקירה ולהגיש כתבי אישום נגד המעורבים באירוע 'שריפת שם השם' בעין חרוד.

במכתבו כתב ח"כ סמוטריץ', "בימים האחרונים פורסם במרשתת סרטון בו מצולם אדם בשם גרגורי אבו המציג ׳מיצג אומנותי׳ בשם ׳שריפת שם השם׳ במשכן לאומנויות הבמה עין חרוד. לצערי נראה הדבר כי מיום אל יום ׳האומנות׳ הנאורה יורדת מדחי אל דחי עד ההדיוטה התחתונה תוך שהיא מבזה את קודשי ישראל, פוגעת ברגשות של מיליוני יהודים בארץ ומחוצה לה והכל בשם ׳חופש האומנות והביטוי".

סמוטריץ' הוסיף, "אני דורש כי תפתח חקירה ויוגש כתב אישום כנגד האחראים במשכן לאומנויות הבמה כמו גם כנגד המציג גרגורי אבו בעבירה על סעיף 173 ׳פגיעה ברגשי דת׳ לחוק העונשין".

"אין בי צל צילו של ספק כי רשויות האכיפה יתייחסו בכובד ראש לנושא לפחות כפי שהתייחסו בעבר כאשר הוגש כתב אישום, שהסתיים בהרשעה בעניינה של טטיאנה סוסקין כאשר פרסמה כרוז ׳מוחמד חזיר׳ אשר פגע ברגשות הדת של מאמינים מוסלמים", דברי סמוטריץ'.

עם זאת, שי גליק מנכ"ל 'בצלמו' שפנה גם הוא בדרישה לפתוח בחקירה נגד אבו, הודיע כי יפעל לביטולה מאחר שהוסרה היצירה. "מודה ועוזב ירוחם", אמר גליק. "אכן, אין ספק שהיה מדובר במיצג מבזה ופוגעני, אך יחד עם זאת אחרי שהאמן הבין זאת ואחרי שהורידו את המיצג אינני מוצא מקום לחקירת המשטרה. אני אפעל לביטול התלונה ולביטול הזמנת האמן".

אלעד צדיקוב מנכ"ל 'אופק ישראל' מסר: "בטוחני שמשטרת ישראל תעשה עבודתה נאמנה ותחקור את האירוע עד תומו. מלבד היוצר, תלונתי הוגשה גם כנגד מנכ"לית המשכן לאומנויות עין חרוד ואוצרת התערוכה. היותן מודות שידעו שהתערוכה פוגענית, רק מאפילה על מעשיהן ומחייבת את מיצוי הדין הפלילי עפ"י סעיף 173 לחוק העונשין – גם עם הנהלת משכן התערוכה שנושאת במלוא האחריות".

לדבריו, "טטיאנה סוסקין קיבלה שנתיים מאסר על פגיעה בנביא מוחמד. אותו בית דין חייב למצות את הדין כלפי פגיעה בשם השם המפורש במדינת ישראל".

פורסם בערוץ 7 >> https://www.inn.co.il/news/498109

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה