קטינה בסיכון נעדרת: "היתה בקשר עם עבריינים בדואים" קטינה נעדרת מעל שבועיים. בני משפחתה חוששים לחייה. "היא היתה בקשר עם עבריינים בדואים ונעלמה". להב"ה: "להקים יחידה לטיפול בתופעה"

קטינה בסיכון נעדרת: "היתה בקשר עם עבריינים בדואים" קטינה נעדרת מעל שבועיים. בני משפחתה חוששים לחייה. "היא היתה בקשר עם עבריינים בדואים ונעלמה". להב"ה: "להקים יחידה לטיפול בתופעה"

שוב מקרה היעדרות של קטינה בסיכון גבוה.

קטינה כבת 17 מאזור הדרום נעדרת מעל שבועיים, ובני משפחתה חוששים לחייה.

הקטינה, שנעדרה למספר ימים באירוע נוסף בעבר, נעלמה כשמכשיר הפלאפון שלה אינו עליה. בני משפחתה מספרים כי היתה בקשר עם עבריינים בדואים מאזור הדרום.

לקול היהודי נודע כי קיימות אינדיקציות נוספות לכך שהיעלמותה קשורה לצעירים בדואים, שכן בני המשפחה קיבלו מספר עדויות לפיהן נראתה בחברת צעירים בדואים, בין השאר בכפר חורה. בנוסף העדויות הצביעו על כך שנראתה במצב "לא טוב".

בני משפחתה חוששים מכך שהיא מנוצלת בידי אותם עבריינים, וחוששים מאוד לחייה.

המשטרה חוקרת את הפרשה אך במשפחה ובארגון להב"ה המלווה אותה קוראים לרשויות להגביר מאמצים למציאתה.

"שוב נערה בסיכון נעדרת וידוע שהיא נמצאת בחברת ערבים שמנצלים אותה ועד עכשיו אין סימן לחיים ממנה", אומרת לקול היהודי ענת גופשטיין מלהב"ה המסייעת למשפחה. "הבנות האלו לא הפקר והגיע הזמן שהרשיות יקחו את העניין ברצינות ויפסיקו לזלזל בתופעה של ניצול קטינות".

"מאחורי כל בת יש משפחה שבורה שדואגת לגורל  של הבת", מספרת ענת על התמודדות המשפחות. "שוחחתי עם הממשפחה של הילדה הנעדרת ובני המשפחה מתחננים לעזרה. הם לא מרגישים שהמשטרה עושה מספיק כדי למצוא את ביתם".

"מדובר בתופעה קשה ויומיומית. ראינו לצערינו את המקרה הטראגי של מרים פרץ ז"ל שנפטרה ממנת יתר שהביא לה עבריין ערבי מבוגר בבית צפפא. אנחנו מאוד מקווים שהקטינה תימצא בריאה ושלמה בטרם יהיה מאוחר מדי. המשטרה צריכה להקים יחידה מיוחדת לטיפול בתופעת הטרור הלאומיני. לא יתכן שקטינות יהודיות מנוצלות על רקע לאומני ואיש אינו מתייחס לכך כתופעה המחייבת טיפול הרשויות", אומרים בלהב"ה.

יש לציין כי מקרה זה מזכיר את הנעדרת הקטינה מאזור ירושלים שנעדרה למספר שבועות לפני כחדשיים. לאחר מאמצים של בני משפחתה וארגון הלב"ה הנעדרת חזרה ביוזמתה לביתה, וארגון להב"ה מוסיף לסייע לה גם כעת בזמן שהותה במעון מסילה, ובמסגרת ההליכים המשפטיים בעניינה.

כפי שחשפנו בתחקיר הקול היהודי, כ-60% מהקטינות בסיכון ברחו או נעדרו לפחות פעם אחת מהמוסד בו שהו. יש להבין כי מדובר בקטינות בסיכון גבוה שנמצאות תחת אחריות המדינה בצווי בית משפט.

מרבית הקטינות מנוצלות בזמן ההיעדרות בידי גורמים עברייניים, רובם ערבים, שכן הן נמצאות בדרך כלל בבריחה מהרשויות, ובית לחזור אליו בדרך כלל אין להן. התנאים הקשים במוסדות ובראשן מוסד מסילה שנמצא תחת ביקורת חריפה ביותר של מבקר המדינה, גם הם תורמים לרצון של הקטינות לברוח מהמוסדות.

במשטרה הביעו לא פעם תסכול מכך שקטינות שמאותרות חוזרות למוסד אך לעיתים כבר למחרת נעדרות שוב. גם במקרה הנוכחי מדובר בקטינה המוכרת מהיעדרויות קודמות.

 

מקור>>  https://www.hakolhayehudi.co.il/item/Jewish_identity/%D7%A7%D7%98%D7%99%D7%A0%D7%94_%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F_%D7%92%D7%91%D7%95%D7%94_%D7%A0%D7%A2%D7%93%D7%A8%D7%AA___%D7%97%D7%95%D7%A9%D7%A9%D7%99%D7%9D_%D7%A9%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A6%D7%9C%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%93%D7%99_%D7%91%D7%93%D7%95%D7%90%D7%99%D7%9D_

 

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה