שווארמה, סמים, ערבים ותאונה קטלנית – תחקיר

שווארמה, סמים, ערבים ותאונה קטלנית – תחקיר

שווארמה, סמים, ערבים ותאונה קטלנית – תחקיר

​מא-טור להרצליה, ומהשווארמה בירושלים לאילת – תחקיר הקול היהודי חושף מציאות קשה של ניצול בנות במצוקה וחוסר משילות. ומה קרה כשערבים שהגיעו לבית האבלים פגשו את אנשי להב"ה?

  • אלחנן גרונר
  • ל' אב תשע"ז – 14:55 22/08/2017
מותה הטראגי של תהילה אלבז ז"ל בתאונת דרכים ביום שני שעבר, דומה שפתח תיבת פנדורה לתופעה קשה של ניצול בנות יהודיות בידי ערבים. לא מדובר בתופעה חדשה, ובקול היהודי היא מסוקרת לא אחת, אולם הפעם מדובר באחד המקרים הקשים שנחשפנו אליהם במערכת, שכן מתברר שמדובר בקבוצה גדולה של בנות ובמוקד התרחשות במרכז ירושלים.

פרטים על סיפורה של תהילה וחברותיה המנוצלות בידי ערבים הגיעו לידי הקול היהודי כמה ימים לפני התאונה. לדברי פעילים המכירים את המקרה מספר שנים, הכתובת היתה על הקיר, ויש צורך בפעילות מערכתית למיגור התופעה.

שווארמה 15 (צילום: להב"ה)

השווארמה במרכזית

תהילה ז"ל גדלה בירושלים בבית חרדי. בשנים האחרונות היתה בקשר עם ערבים ובראשם פאדי אבו סביתאן מא-טור במזרח ירושלים, עמו היתה בקשר כשנתיים. לדברי אנשי ארגון להב"ה ובני משפחתה, תהילה התלוננה על אלימות קשה והתכוונה לעזוב את פאדי מיד לאחר שיתחתן בעוד כחודש, ולעבור לדירת 'להבית' של להב"ה. אולם התאונה הקטלנית הקדימה אותה.

המידע אודות החבורה בה היתה חברה תהילה, שכללה בנות נוספות הנמצאות בקשר עם ערבים, רובם מבתים חרדיים, הגיע כאמור לידי הקול היהודי עוד קודם לתאונה. בימים האחרונים התקבל מידע רב נוסף הכולל הקלטות ותיעודים, אשר רובם שמורים במערכת מחמת צנעת הפרט.

תחקיר הקול היהודי מעלה כי לטענת גורמים רבים, מרכז התופעה מתרחש מתחת לאפם של תושבי ירושלים, בסניף שווארמה 15 מחוץ לתחנה המרכזית, אליו הגיעו אתמול פעילי עוצמה יהודית ולהב"ה ותיעדו את המתרחש שם.

פאדי, חברה של תהילה, עובד במקום לצדו של אחיו עבדאללה. אביהם של השניים עבאד הוא עובד בכיר ברשת. כמה מעובדי הרשת נוהגים אף לישון לעיתים בדירה בהרצליה שם ישנו סניף נוסף של הרשת, פרט שאישר לקול היהודי ארז מזרחי בעל רשת שווארמה 15.

גם בנוגע למתרחש בדירה בהרצליה התקבלו בקול היהודי עדויות קשות, ואף ההרוגה תהילה אלבז הגיעה למקום מספר פעמים. לדבריו של מזרחי בדירה מתגוררים ערבים מבוגרים מירושלים שלהם אין קשר לפרשה, אולם העדויות שבידינו מלמדות על טענות אחרות.

בקומה השנייה של חנות השווארמה ישנו חדר, אשר שימש לפי עדויות של נערות רבות כמקום בילוי לצעירים ערבים ויהודיות. בתקופה האחרונה אף התגוררה במקום ההרוגה תהילה אלבז וחפציה נעלמו מהחדר ואותרו במהלך פעילות אנשי להב"ה ובני המשפחה במקום.

יש לציין כי בניגוד לדבריו של בעל הרשת ארז מזרחי שטען כי לא ידע מהעניין, לקול היהודי נודע כי כבר לפני שמונה חודשים הועברו אליו תלונות דומות על אותם ערבים ובנות יהודיות, ופעיל בנושא אף פרסם זאת בדף הפייסבוק שלו. לדבריו מזרחי הבטיח שוב ושוב כי יפטר את העובדים הבעיייתיים אך הדבר לא קרה.

חלק מהערבים המעורבים בפרשה

מוות ידוע מראש

התאונה הקטלנית התרחשה ביום שני שעבר בשעות הבוקר. שתי צעירות יהודיות וצעיר ערבי היו בדרכם לבילוי באילת, לאחר שבילו במתחם צימרים בים המלח. מסיבה שטרם הובררה בודאות הרכב התהפך. תהילה נהרגה במקום, צעירה נוספת מירושלים נפצעה באורח בינוני, והצעיר הערבי שנהג ברכב, נפצע אנושות ואושפז בבית החולים סורוקה.

מדובר בצעיר כבן 25 מאזור אבו גוש, שהיה חברה של הפצועה. בניגוד לשמועות שהתרוצצו ברשת, פאדי אבו סביתאן, חברה של תהילה, לא היה ברכב.

מעדויות שהגיעו לקול היהודי עולה כי למשטרה חשד מבוסס על כך שהתאונה התרחשה בזמן שהנהג היה תחת השפעת סמים או שיכור, וככל הנראה גם נהג במהירות מופרזת. עוד נודע לקול היהודי כי מדובר במי שהיה קשור לעבירות סמים ונהג בצורה פרועה באופן תדיר, ונהג לתת לבנות סמים בכל פעם שעלו על רכבו.

יש לציין כי בימים האחרונים הופצה ברשת שמועה לפיה נהג הרכב התכוון להרוג את הבנות ממניע לאומני ולכן קפץ מהרכב תוך כדי נסיעה וצעק 'אללה אכבר'.

בירור שערכנו בקול היהודי הגיע למקור השמועה, ובכדי שלא לפגוע בחקירת המשטרה ניתן לומר רק כי חלקה מבוסס ונחקר, וחלקה בגדר שמועת וואצפ בלבד. במשטרה הדגישו כי הם לא רואים את האירוע כלאומני על סמך הממצאים שבידיהם אלא כפלילי, אולם כפי שנהג לומר הרב כהנא, בארגון להב"ה אומרים כי אירועים כאלו הם על רקע "לאומיני".

מודי חניטי כפי שצולם בידי פעילי להב"ה סמוך לשבעה של משפחת אלבז (צילום: להב"ה)

הצעירים הערבים הגיעו לבית האבלים ונתקלו בפעילי להב"ה

לצד החבורה מאבו גוש, וחבורת אבו סביתאן מהשווארמה, קשורה לסיפור גם חבורת ערבים ממשפחת חניטי מא-טור, קרובי משפחה של אבו סביתאן.

בן המשפחה איברהים, נמצא בקשר עם צעירה יהודיה נוספת מבית חרדי. בן נוסף, מחמוד (מודי) חניטי, היה גם הוא בקשר עם צעירה יהודיה עד לאחרונה. קרוב משפחה נוסף בשם סמי חניטי מחזיק ברשותו טרנזיט שעל פי עדויות משמש את בני החבורה להסיע בנות יהודיות. בעקבות התאונה ומותה של תהילה, התעוררו מספר בנות לעזוב את הקשר עם הערבים ופנו לעזרת ארגון להב"ה, אולם חלקן זוכות לאיומים מצד גורמים עבריינים ערבים.

כך הגיעו ביום חמישי האחרון מודי חניטי וצעיר ערבי נוסף לבית האבלים של משפחת אלבז בלב שכונת רוממה בירושלים, ככל הנראה כדי לחפש את הצעירה שעזבה את מודי.

לרוע מזלם, במקום למצוא את הבחורה, הם נתקלו בבנצי גופשטיין יו"ר ארגון להב"ה, ופעילים מהארגון שקיבלו מידע מוקדם על הגעת הערבים למקום ונערכו להגן על בני המשפחה.

שוטרים שהוזעקו הגיעו למקום הסתפקו בבדיקת פרטיהם של הערבים וסירבו לעצור אותם, על אף אזהרותיו של גופשטיין כי מהחבורה הזו עלול חס ושלום לבוא הרצח הבא שכן מדובר בגורמים עבריינים ולאומניים.

"לאחר שמסרתי לשוטרים את כל הפרטים הם הוציאו את הערבים משם, אך הם אמרו שהם ישחררו אותם כי לא הוגשה תלונה במשטרה", אומר גופשטיין. "אותה בחורה כרגע עדיין מפחדת להגיש תלונה כנגד הערבים למרות אלימות קשה שהיא חוותה. הסברנו את הכל למשטרה אך זה לא עזר.

אנחנו מודיעים למשטרה, אנחנו נעשה הכל כדי להגן על אותה בחורה. אבל אם הם יצליחו להגיע אליה אתם תישאו באחריות למה שקרה ולא תוכלו להגיד לא ידענו".

איברהים חניטי כותב על חברו מוחמד חסן שנהרג בהתקפה על שוטרים בא-טור

לישון עם האויב

למרות המחשבה הראשונית של רבים כי מדובר בעניין פלילי בלבד של ניצול הבנות בידי עבריינים, מבדיקה בדפי הפייסבוק של אותם ערבים ובעברם הפלילי, מתקבלת תמונה ברורה לפיה מדובר בערבים לאומניים מאוד, בפרט בכל הנוגע לחבורה מא-טור.

חבר קרוב של בני החבורה הוא מוחמד חסאן שנהרג מירי שוטרים בהתפרעויות האלימות בא טור לפני כשלושה שבועות סביב סערת המגנומטרים בהר הבית, ונראה כי היה מזוהה עם החמאס.

מעדויות שהגיעו לקול היהודי לפחות חלק מאותה חבורה משתתפים באופן קבוע בידויי אבנים על שוטרים בא-טור.

חלקם משתפים בדפי הפייסבוק שלהם מחבלי חמאס, רעולי פנים, ידויי אבנים, תמונות כלי נשק ועוד.

גם בדיון שהתעורר בדף הפייסבוק של אחת הבנות נשמעו מצד הערבים קריאות לאומניות ומצד הערבים הזכירו כי הערבים הם אלו שניצחו סביב נושא המגנומטרים בהר הבית.

התאונה בה נהרגה תהילה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

התאונה עוררה את הבנות

לקול היהודי נודע כי בעקבות התאונה והפרסומים בעקבותיה ובפרט הסרטון של אם המשפחה, בנות רבות הנמצאות בקשר עם ערבים התעוררו לעזוב אותם ולהפסיק את מסכת ההתעללות, ההשפלות והניצול.

יש לציין כי במקרים אלו מדובר בתופעה הכוללת בעיקר ניצול. בניגוד לסטיגמה, לא כל הבנות הללו מגיעות מבתים קשים.

בלהב"ה מסבירים כי במקרים רבים מנצלים אותם גורמים עברייניים ערבים חולשה או משבר של נערה וקונים אותה בכסף ותשומת לב.

לקול היהודי נודע כי המשטרה עצמה חקרה בעבר אירועים הקשורים לאותה חבורה. בחלק מהמקרים מפחדות הבנות להגיש תלונות, דבר שמצביע על איומים מצד הערבים וחוסר אמון במשטרה.

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »