שומרי אחותי במעלה אדומים

שומרי אחותי במעלה אדומים

שומרי אחותי במעלה אדומים

מרגע ש'להבה' נכנסו לעניינים, המשטרה התחילה להופיע בנוכחות מוגברת בפארקים של מעלה אדומים

בזמן האחרון הגיעו אלינו פניות רבות ממעלה אדומים, על ערבים שמגיעם לעיר ומטרידים את הבנות שלנו. היה גם מקרה של לינץ' ברוכב אופנוע שהסתובב עם דגל ישראל בעיר, וערבים הקיפו אותו והורידו לו את הדגל. הפניות של התושבים למשטרה לא נענו, ההטרדות נמשכו, ומפעם לפעם החוצפה של אותם מטרידים רק עלתה.

לאחר שהתושבים פנו לעזרה לארגון 'להבה', הסברנו להם מה כדאי וניתן לעשות, וכך הם התארגנו לסיורים של שמירה ועזרה לבנות. ביום חמישי בשבוע שעבר, כאשר הם התחילו את הסיורים, הם הזמינו אותי ואת אשתי לבוא, לדבר ולהסביר לפעילים כיצד לפעול. למרות שהאירוע נערך תוך התראה של יום אחד בלבד, הגיעו עשרות יהודים טובים שאיכפת להם מבנות ישראל. כמו-כן הגיעו רבני העיר הרב כץ והרב נגארי שליט"א שפתחו את הערב ודיברו על החשיבות הרבה של המאבק בהתבוללות. אך לא רק הם הגיעו. הגיעו קרוב ל-20 שוטרים וקצינים. התושבים שהיו שם אמרו, שמעולם לא ראו שוטרים כה רבים במעלה אדומים. אין צורך לומר, שכאשר התושבים הגישו תלונות על אירועים שקורים בפארק – השוטרים לא הגיעו. בשל חוסר כח אדם, אלא מה?…

כמובן, שהוסבר ליהודים כיצד לפעול בצורה חוקית, להגיע, לצלם, לתעד ולהזמין משטרה במידת הצורך. אבל ברוך ה', מרגע ש'להבה' נכנסו לעניינים, המשטרה התחילה להופיע בנוכחות מוגברת בפארקים של מעלה אדומים, והם מגיעים במהירות האפשרית לכל פניה של התושבים.

יש כאן לקח חשוב מאד, שצריך ללמוד אותו היטב. מדובר בכח הרב שנמצא ביד כל אחד מאיתנו, וביתר שאת כאשר מתארגנים בצורה נכונה. אני לא מבקש ממישהו לעזוב את העבודה שלו בתל-אביב ולנסוע לבאר שבע. אני לא מבקש ממישהו שיקריב את פרנסתו, או שיעשה דברים יוצאי-דופן. מדובר בהשקעה קטנה, אך עקבית, שכל אחד יעשה במקום שלו, והתוצאות תורגשנה באותו מקום היטב. ההצלחה הגדולה ביותר שלנו היא כאשר אנחנו מכריחים את המשטרה לעשות את מה שהתחמקו מלעשות עד כה. וזה יכול לקרות אם כל אחד ואחד יירתם ויתן משהו מעצמו, משהו שכל אחד יכול לתת, ושישכנע אחרים לעשות כמוהו. תושבי מעלה אדומים הוכיחו איכפתיות וסולידריות, וזה מה שגרם למפנה תוך זמן קצר.

ומכאן יוצאת הקריאה למקומות נוספים בארץ שסובלים מהבעיה. אנחנו לא יכולים להיות באותו זמן בכל הארץ. אבל אם אתם תתארגנו, תביאו את האנשים שאיכפת להם, שמוכנים לעזוב את הטלוויזיה, להפסיק לקטר ולצאת לשטח – אנחנו נבוא לכנס הראשוני, ומאז יתייחסו אליכם ביתר רצינות.

ישנם דברים חשובים מאד, שגם במצב של השלטון הנוכחי – ביכולתנו לעשות, ומחובתנו לעשות.

בשם ה' נעשה – ונצליח!

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה