13 עצורים בהפגנה מול ביה"ח ברזילי

13 עצורים בהפגנה מול ביה"ח ברזילי

13 עצורים בהפגנה מול ביה"ח ברזילי

מאות שוטרים איבטחו הפגנת תמיכה באסיר הפלשתיני בילאל קאייד ששובת רעב מזה חודש וחצי – ומולם הפגנת נגד של פעילי ימין • "מצבו של האסיר יציב" • טיבי, זועבי וגופשטיין הגיעו למקום

שוטרי משטרת ישראל עצרו 13 משתתפים בהפגנה, שהתקיימה הערב (שלישי) מול ביה"ח ברזילי באשקלון, על רקע הפרות סדר ותקיפת שוטרים. העצורים, יהודים וערבים כאחד, הועברו להמשך חקירה בתחנת משטרת אשקלון. בין העצורים שישה קטינים ושני בגירים שתקפו שוטרים.

הסיבה להפגנה שהתקיימה מול בית החולים היא אשפוזו של האסיר הביטחוני הפלשתיני בילאל קאייד, ששובת רעב מזה 50 ימים.
במהלך ההפגנה, שאובטחה על ידי מאות שוטרים ושוטרי יס"מ, מספר מפגינים החלו ליידות אבנים לעבר הכוח המשטרתי ולתקוף את השוטרים. בסיום ההפגנה נעצרו בסך הכל עשרה חשודים, בהם שלושה תושבי המקום.
מהמשטרה נמסר כי "היא תאפשר את מימוש זכות המחאה ובתנאי שמדובר במחאה  לגיטימית, חוקית ומאושרת. מנגד – המשטרה תמנע ותאכוף את החוק כנגד כל מי שיפעל באלימות ויפר אותו".
מבית החולים נמסר כי "מצבו של האסיר יציב, הוא מטופל בנוזלים, ויטמינים ומלחים חיוניים".
בנצי גופשטיין ניסה להתקרב להפגנת התומכים באסיר – והורחק על ידי שוטרים // צילום: איי.אף.פי
במקביל, עשרות תושבי אשקלון ופעילי ימין מטעם הארגונים "עוצמה יהודית" ו"להב"ה" פרצו בצעקות כלפי חברי הכנסת אחמד טיבי וחנין זועבי (הרשימה המשותפת) ודרשו "שיצטרפו לשביתת הרעב של האסיר – ולא יפסיקו אותה". הפעילים פונו בכוח על ידי המשטרה למפגן הפגנה סמוך. עוד קראו פעילי הימין "מוות לערבים". יו"ר ארגון "להב"ה", בנצי גופשטיין, ניסה להתעמת עם המפגינים התומכים בשובת הרעב, אך השוטרים התערבו ומנעו זאת ממנו.
מקור: http://www.israelhayom.co.il/article/404261
0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה