50 אלף שקל: המשטרה תפצה פעילי ימין קיצוני שנעצרו בדרך לאירוע הגאווה בי-ם

50 אלף שקל: המשטרה תפצה פעילי ימין קיצוני שנעצרו בדרך לאירוע הגאווה בי-ם

50 אלף שקל: המשטרה תפצה פעילי ימין קיצוני שנעצרו בדרך לאירוע הגאווה בי-ם

המדינה הגיעה להסכם עם קבוצת פעילי להב"ה שנעצרו על ידי המשטרה בשנה שעברה, בדרכם להפגין נגד העצרת. בית המשפט העניק להסכם תוקף של פסק דין. סנגורם של הפעילים: "זכויות יסוד במדינה דמוקרטית אינן שמורות למפגיני בלפור בלבד – אלא גם למפגינים נגד מצעד הגאווה"

הסכם פשרה נחתם היום (רביעי) בין המדינה לבין קבוצת פעילי ימין קיצוני, שנעצרו על ידי המשטרה בשל כוונתם להפגין נגד אירוע הגאווה בירושלים בשנה שעברה. במסגרת ההסכם, המדינה הסכימה לפצות את פעילי הימין בסכום כולל של 50 אלף שקלים בגין עיכובם ומעצרם.
בשנת 2020, כזכור, לא התקיים מצעד הגאווה במתכונתו המקורית בשל הגבלות הקורונה הרחבות שהוטלו על הציבור, ובמקומו נערכה בירושלים "עצרת גאווה" חלופית בגן העצמאות בעיר. קבוצת פעילי להב"ה שעשתה את דרכה להפגנה נגד העצרת עוכבה על ידי המשטרה, והושארה בתחנה במשך כמה שעות.
אחד התובעים הוא פעיל הימין הקיצוני משה בן זיקרי, שכבר הורחק מהבירה כמה פעמים בשל חשד שהוא מעורב בפעילות לאומנית אלימה. המשטרה עיכבה ועצרה את זיקרי בטרם החל קיומו של המצעד, וביקשה מבית משפט השלום להאריך את מעצרו, אולם בית המשפט דחה את הבקשה – והורה על שחרורו המיידי.
המשטרה ערערה לבית המשפט המחוזי, שדחה את הערעור, ולאור זאת היא נאלצה לשחרר את זיקרי. אולם לאחר זמן קצר – המשטרה עצרה אותו שוב. כעת, לאחר תביעה שאותה הגישו הפעילים באמצעות עו"ד חנמאל דרופמן, נחתם הסכם פשרה שבמסגרתו תפצה המשטרה את הפעילים. בית משפט השלום בירושלים העניק תוקף של פסק דין להסכם.
"אני מברך על זה שהמדינה הכירה בכך שעליה לפצות את התובעים", אמר עו"ד חנמאל דורפמן. "המשטרה חייבת להפנים שחופש ההפגנה, חופש המחאה וחופש הביטוי הן זכויות יסוד במדינה דמוקרטית, שאינן שמורות למפגיני בלפור בלבד – אלא גם לפעילי ימין שמבקשים להפגין נגד קיום מצעד הגאווה".
0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב telegram
שיתוף ב email
שיתוף ב print

מאמרים נוספים בלהבה

חדשות להב"ה

בדמייך חיי

בדמייך חיי בת-אל, שם בדוי, היא נערה בסיכון מגיל צעיר מאוד אשר נוצלה על-ידי ערבים.

קרא עוד »