על תקשורת עוינת, ויהודים גלותיים

על תקשורת עוינת, ויהודים גלותיים

מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

 

על תקשורת עוינת, ויהודים גלותיים

 

"סקר CNN – אחד מכל חמישה אירופאים מאמין שהיהודים אשמים באנטישמיות". הידיעה הזו צוטטה וסוקרה בהרחבה בשנת 2018 בכל כלי התקשורת המרכזיים בישראל. אלא שלמרבה האירוניה, במוצאי השבת שעברה, היו אלה גורמים בתקשורת הישראלית שהצטרפו לאותה סטטיסטיקה עגומה אותה הביאו לידיעתו של הציבור הישראלי 3 שנים קודם לכן.

 

בצאת השבת, גם אני, כמו כולם, פתחתי את הטלפון והתוודעתי למטח הרקטות שנורו מעזה לעבר ישראל במהלך השבת. אלא שאז, קיבלתי מחבר בווצאפ את ההודעה הבאה: "תגיד, אתה רואה שמאשימים אתכם בירי מעזה"?

בהתחלה חשבתי שהוא מתבדח. אבל אז ערכתי בדיקה, נכנסתי לכמה מאתרי החדשות המובילים, וראו זה פלא: לאחר עשורים בהם חמאס ירה אלפי רקטות לעבר תושבי הדרום, רקטות שגבו את חייהם של יהודים רבים, נמצא סוף כל סוף האשם בכך: ארגון להב"ה. בתקשורת טענו כי בגלל ההפגנה שערכנו ביום חמישי קודם לכן בסמוך לשער שכם, בדרישה מממשלת ישראל והמשטרה לשים סוף להתקפות היומיומיות שחווים יהודים המסתובבים בירושלים בידי ערבים – היא היא הסיבה לירי הטילים שבוצע מעזה במהלך השבת.

 

לא אלאה אתכם בדוגמאות, אבל הנה אחת מרכזית שבהן: אבי יששכרוף, "פרשן לענייני ערבים" (תכף תבינו מדוע הוספתי גרשיים משני צידיו של הטייטל לו הוא זוכה), פרסם באתר 'וואלה' מאמר שכותרתו: "מי שהולך לישון עם גופשטיין, שלא יתפלא להתעורר מרקטות בעוטף עזה". למרות שיששכרוף מודע היטב לעובדה שרקטות נורו מעזה לעבר ישראל עוד הרבה לפני שארגון להב"ה קם, זה לא מפריע לו, כמי שמתיימר להיות פרשן בכיר, לפרסם את הפרשנות השיקרית הזו, שלא מתכתבת עם אף עובדה בשטח, ונובעת מאג'נדה שמאלנית קיצונית בלבד, שלא לומר אוטו-אנטישמית.

 

אך יששכרוף וחבר מרעיו בתקשורת אינם לבדם, בעיוות המוסרי. גם יהודים שומרי תורה ומצוות, הצטרפו לכך. אמנם מכיוון קצת שונה, אך בעיוות לא פחות עמוק. בעדה החרדית, הפיצו כרוז בריכוזים החרדיים, בו קראו "להרגיע את הרוחות" (כאילו מי שהחל לפגוע ביהודים, בעיקר חרדים – הם חרדים…), והזהירו מ"לחבור למחאות הלאומנים". מילא היו מסתפקים בכך. אלא שבעדה החרדית הוסיפו חטא על פשע: הם תירגמו את הכרוז גם לשפה הערבית, והפיצו אותו בשכונות ערביות. כל בר דעת שמכיר את הערבים ואת התרבות הרצחנית של החברה הזו, מבין מהו המסר שמתקבל: 'אתם בעלי הבית פה. רק בבקשה, תפסיקו לפגוע בנו ולהרביץ לנו'.

 

אלו מסרים שמתאימים היו להיות מועברים לפריץ באחד השטעטלים במזרח אירופה. לא במדינה היהודית הריבונית בארצה. ובכגון דא כבר אמר מי שאמר: קשה יותר להוציא את היהודים מהגלות, מאשר להוציא את הגלות מהיהודים.

 

ובכן, לתקשורת הישראלית ולעדה החרדית אני אומר כאחד: אני גאה בכל אחד מאלפי היהודים שהגיעו בשבוע שעבר לירושלים, ומחו על אזלת היד המשטרתית נגד הטרור הערבי. למורת רוחכם, אנחנו נמשיך לעשות הכל, בנחישות ובמסירות, כדי להבטיח שיהודים יוכלו להסתובב חופשיים במדינתם היחידה.

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה