להב"ה: למניעת התבוללות בארץ הקודש

להבה:  למניעת התבוללות בארץ הקודש

 אהבת ישראל

 כך לימדונו רבותינו: "מנין לרואה את חברו שהוא טובע בנהר או חיה גוררתו שהוא חייב להצילו? ת"ל 'לא תעמוד על דם רעך'" (סנהדרין עג.). וכן מצוה אף לחלל שבת כדי להציל את נשמתו של יהודי, כפי שפוסק המחבר (שו"ע או"ח, סימן שו:יד) "מי ששלחו לו שהוציאו בתו מביתו בשבת להוציאה מכלל ישראל, מצוה לשום לדרך פעמיו להשתדל בהצלתה, ויוצא אפילו חוץ לשלש פרסאות ואי לא בעי בית דין גוזרין עליו”

 הבעיה של קשרים בין בנות יהודיות לערבים, גוים ועובדים זרים קיימת בכל שכבות הציבור, ובכל איזורי הארץ, בממדים אדירים. לצערינו, אנו פוגשים בנות ממשפחות חילוניות דתיות וחרדיות, התופעה מכה גם בבתים של בנות במצוקה וכן בבנות הבאות מבתים נורמטיביים ובכל אזורי הארץ.

לאור ההחמרה של ההתבוללות בארץ,  התאחדנו, לפני מספר שנים, מספר גופים העוסקים שנים רבות בהצלת בנות ישראל להקמת ארגון על למלחמה בהתבוללות בארץ הקודש בשם להב"ה בראשות בנצי גופשטיין.

ארגון להב"ה שם לו למטרה להגיע לאותן הבנות לפני שהן מגיעות לכפרים.

 להקדים תרופה למכה

הדרך הטובה ביותר לטיפול בבעית ההתבוללות היא על ידי הקדמת תרופה למכה וטיפול מקדים בשורשי הבעיה, ברפואת הנפש כברפואת הגוף יש חשיבות גדולה לזיהוי מוקדם ואת זה ניתן ליצור על ידי הגברת המודעות לתופעה, וטיפול פרטני בנערות.

 אנו לא שופטים את הנערות הללו אלא בחום ואהבה מראים להן את הדרך חזרה לעם היהודי.

 “אהבת ישראל", זו הסיסמא של עשרות המתנדבים של להב"ה הפועלים 24 שעות ביממה להצלת נפשות.

 ב'להבה' לא מסתפקים בהצלתן של בנות ישראל, תוך חירוף נפש, אלא מעניקים בית חם לחוסות בצילה, ונותנים לאותן נשים וילדים מקלטי חירום שיוכלו להיות בהם. בהמשך התהליך אנחנו דואגים לחתונה עם יהודי וכך להקמתם של מאות בתים בישראל, ולעיצוב חייהן מחדש.

 עיון בדפי היומן של פעילי 'להבה' מקנה תחושה של עיון במסמכי חדר פיקוד קדמי. כל שעה מולידה עמה פניות חדשות שנבדקות, מאומתות ומוציאות חוליות לפעילות.

 הפניות מגוונות וכל אחת נוגעת ללב. לעתים תהיה זו המשפחה, או מישהו מבני המשפחה שהחליט להבעיר עוד זיק של תקווה ולא לנתק את הקשר עם הבת שהחליטה לכרוך את גורלה בגורל הערבי הצעיר שהכירה.

 לעתים תהיה זו הצעירה עצמה שמצליחה לתפוס אומץ לדקות אחדות של שיחת טלפון לוחשת המספרת בקצרה את סיפורה, בתקווה שמישהו יאזין לסיפור, ינסה למשוך בחוטים ויביא קץ לסבל המתמשך שהיא חווה.

אנחנו בארגון להבה לא מחכים שהבת תרצה לעזוב את הגוי, אנחנו פנים אליה ברגע שאנחנו שומעים על המקרה ומשכנעים אותה בדרכי נועם לעזוב אותו. לא תמיד אנחנו מצליחים אבל אף פעם אנחנו לא מתייאשים,  שוב ושוב ננסה לשכנע את אותה בת, כי לכל אחת אנחנו מתייחסים כאילו היא הבת שלנו.

אמרת חז"ל "כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם מלא" מיושמת אצלנו יום יום הלכה למעשה.