מאחורי הלהבות // בנצי גופשטיין

צדק לאהוביה, צדק לנוער הגבעות

כמעט שבועיים חלפו מאז מותו הטראגי של אהוביה סנדק ז"ל. למי שהספיק בטעות לשכוח, הנה שוב פרטי הסיפור בקצרה: רכב משטרתי סמוי ביצע מרדף אחר רכב בו נסעו אהוביה וחבריו, לאחר שלטענת המשטרה, השליכו הנערים שברכב אבנים לעבר מכוניות של ערבים (טענה, שאגב, לא הוכחה עד כה בשום אמצעי). בשלב מסוים, ניגח הרכב המשטרתי את הרכב בו נסעו הנערים, מה שגרם להתהפכותו, ולמותו של אהוביה.

 

נכון לכתיבת שורות אלו, נראה כי השוטרים שהיו מעורבים בהרג הנפשע של אהוביה, יצאו מהאירוע הזה, כמו בעשרות אירועים אחרים, בלא כלום: מח"ש חוקרת את המקרה בעצלתיים בשיתוף פעולה מלא עם המשטרה (שמעתם פעם על אזרח חשוד בביצוע פשע שחוקר את עצמו?), וכמו שזה נראה, גם במקרה הזה תגיע בעוד כמה חודשים ההודעה המוכרת לפיה "לא נמצאו ראיות לביצוע עבירה", והשוטרים שהביאו למותו של אהוביה ימשיכו בתפקידם כרגיל.

 

עכשיו, תראו, ממש לא צריך להסכים עם כל אמירה או מעשה של נוער הגבעות, כדי להיות שותף לדרישה הכל כך בסיסית שייעשה צדק. לי, באופן אישי, יש מחלוקת אידאולוגית ארוכת שנים עם (רוב) נערי הגבעות: בעוד הם אינם מאמינים במדינה, וסוברים שיש לסלוד ממוסדותיה ולנתק עימה כל מגע, אנו, תלמידי הרב כהנא, טוענים שהמדינה היא אתחלתא דגאולה, ומעודדים בני נוער להתגייס לצבא, לתרום למדינה ולהשתלב במוסדותיה – על אף ההתנכלות ארוכת השנים לה אנו 'זוכים' מממשלות ישראל ומגורמי אכיפת החוק.

 

אך ככל שחולפות השנים, ההתנכלות המשטרתית לנוער הגבעות הולכת ומסלימה, וכעת, הגיעה לשיאה, במותו של אהוביה. אלו לא ספקולציות, אלא נתונים רשמיים של המשטרה עצמה: על פי נתוני המשטרה, בין השנים 2016-2018 נחקרו בימ"ר ש"י 331 תיקים של פשיעה לאומנית יהודית. וכמה תיקים של פשיעה לאומנית ערבית, זו שהיא עניין שבשגרה מדי יום? 4 מקרים בלבד (!).

 

לא צריך להיות אנליסט כדי להבין שיש כאן התנכלות שיטתית ומכוונת, שמטרתה לפגוע במיטב הנוער, שמקדיש את שנות נעוריו לבניין ויישוב הארץ, ולא כדי להיות כוכבי טיקטוק. כשזהו היחס של משטרת ישראל, ובעצם, של מדינת ישראל, לאותם נערים, קשה לצפות מהם שלא להתייחס למדינה כאל כלי המנסה לעשות ככלי יכולתו כדי לפגוע במהלך הגאולה בארץ ישראל. כשבאים אליי נערי גבעות בימים האחרונים וזועקים כי המדינה מתייחסת אליהם כאל אויבים, ובערבים נוהגת בכפפות של משי, אין לי תשובה טובה להשיב להם.

 

על שרי הממשלה, הדרגים הבכירים במשטרה, בשב"כ, בפרקליטות ובכלל מערכת אכיפת החוק, לדעת: ההתנכלות המגמתית ההולכת והגוברת שלכם לנוער הגבעות עלולה לגרום לתסיסה שאחריתה מי ישורנה. אל תצפו  שהניסיון שלכם לטייח רצח של נער יהודי בן 17, על לא עוול בכפו, יגרום להרגעת הרוחות. בינתיים, במקום להעמיד את השוטרים העבריינים לדין, לטפל בצרות האמיתיות של עם ישראל – הטרור הערבי הבלתי פוסק, ובכך לכבות את הלהבות, אתם רק שופכים ג'ריקנים של נפט למדורה.

 

לדיווחים ותרומות: 074-7871390
להערות: [email protected]

 

 

0

תגובות

אהבתם את הפוסט?! שתפו ...

מאמרים נוספים בלהבה